Wyjazd narciarski do SkiResortu CERNA HORA - PEC

Wyjazd narciarski - Pec, Jańskie Łaźnie

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Wyjazd narciarski - Pec pod Śnieżką, Jańskie Łaźnie

Po kilku tygodniowej przerwie Zima wróciła w góry. Znów temperatura utrzymuje się poniżej zera, pada śnieg, a w miarę potrzeby i możliwości armatki śnieżne działają pełną parą. Według najnowszych prognoz pogodowych taki stan powinien utrzymać się przynajmniej przez najbliższe tygodnie, co powinno wpłynąć tylko na poprawę warunków narciarskich.

Na chwilę obecną wśród najbliższych nam kurortów narciarskich najlepsze warunki śniegowe bez zmiennie panują w SkiResorcie CERNA HORA - PEC czyli w miejscowościach Pec pod Śniezką i Jańskich Łaźniach. Z tego powodu właśnie tam pojedziemy i tym razem, z tą różnicą, że autokarem podjedziemy do Peca Pod Śnieżką a nie do Jańskich Łaźni.

SkiResort CERNA HORA - PEC to kompleks narciarski, który powstał przez połączenie Peca pod Śnieżką, Jańskich Łaźni, Cernego Dulu, Velkiej Upy i Svobody nad Upou. Po połączeniu do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów na jednym karnecie jest 37km tras narciarskich, 6 kolejek linowych i 31 wyciągów. Między częściami resortu można poruszać się darmowymi Skibusami oraz między Jańskimi Łaźniami a Pecem specjalnymi rolbami przewożącymi pasażerów przez góry.

SkiResort NIE TYLKO dla narciarzy i snowboardzistów. Na wyjazd zapraszamy również rodziny z dziećmi. Specjalnie dla nich w Jańskich Łaźniach przygotowana jest trasa saneczkowa, spokojnie biegnąca z samej Cernej Góry, aż pod dolną stację kolejki linowej. Na saneczkach można również bezpiecznie zjechać do Peca Pod Śnieżką. Koszt dwóch wjazdów kolejką gondolową to około 240kc czyli około 38zł. W Jańskich Łaźniach można również wypożyczyć sanki.

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 6:00 w niedzielę 26 stycznia 2014r. z parkingu pod MOK w Głogowie. Koszt przejazdu autokarem w obie strony to 50zł/os. Istnieje również możliwość wykupienia ubezpieczenia narciarskiego obejmującego: koszty akcji ratowniczej, NNW i OC. Koszt takiego ubezpieczenia to 5zł/os. Osoby chcące wykupić ubezpieczenie proszone są o wpisanie danych: imię, nazwisko, adres, PESEL każdej osoby objętej ubezpieczeniem w miejsce uwag w trakcie dokonywania rezerwacji miejsc, oraz o dokonanie płatności wraz z ubezpieczeniem.

Pełny cennik karnetów: CENNIK KARNETÓW
Rozkład jazdy głównego SkiBusa: Pec - Jańskie Łaźnie