Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Wyjazd zimowy do Spindlerowego Młyna

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Wyjazd zimowy do Spindlerowego Młyna

W najbliższą sobotę 3 lutego 2018 r. zapraszamy Państwa do największego ośrodka narciarskiego w Czechach - do Spindlerowego Młyna zwanego również Val d'Isere Europy Środkowo-Wschodniej. Na narciarzy i snowboardzistów czeka tu 25 km tras narciarskich. Dodatkowo przy górnej stacji kolejki Svety Peter można będzie podziwiać wystawę rzeźb lodowych w specjalnie postawionym lodowym iglo. Tego dnia zapraszamy również na trekking ze Spindlerowego Młyna do Peca Pod Śnieżką. Chętne osoby będą mogły opuścić autokar w Herlikowicach na kilka kilometrów przed Spindlerowym Młynem.

Trekking - na tym wyjeździe zapraszamy Państwa do przejścia trasy ze Spindlerowego Młyna do Peca Pod Śnieżką. Na początku udamy się pod stację kolejki, którą wjedziemy na górę zwaną Plan. Na górze wejdziemy do Lodowego Iglo, w którym będzie wystawa rzeźb lodowych "Cztery Pory Roku" inspirowane muzyką Antonio Vivaldiego. Następnie udamy się już na 13 kilometrowy trekking przez góry do Peca Pod Śnieżką, a jeśli dopisze nam pogoda, w trakcie trekkingu będą nam towarzyszyły przepiękne widoki na Karkonosze - będzie można zobaczyć Szrenicę, Łabski Szczyt, Przełęcz Karkonoską i oczywiście Śnieżkę. Po dojściu do Peca Pod Śnieżką skorzystamy jeszcze z Skibusa, który podwiezie nas do Svobody nad Upou skąd zabierze nas autokar do domu. Osoby idące na trekking muszą się liczyć z dodatkowym kosztem wjazdu wyciągiem - 250 CZK osoby dorosłe, 200 CZK Seniorzy i Młodzież między 12-18 lat, 180 CZK dzieci między 6-12 lat. Dzieci do lat 6 wjazd za darmo.

Narciarze i Snowboardziści - dwie opcje - Spindlerowy Młyn lub Herlikowice. Docelowo jedziemy do Spindlerowego Młyna jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby chętne osoby mogły opuścić autokar w lubianych przez narciarzy Herlikowicach, gdzie ze względu na niewielką odległość do Spindlerowego Młyna zazwyczaj są zdecydowanie mniejsze kolejki do wyciągów. Logistycznie zaplanujemy to tak, by maksymalnie mało czasu stracić na wypakowanie w Herlikowicach.

Uwaga, ze względu na nieco większą odległość, wyjeżdżamy o godzinę wcześniej niż zazwyczaj, czyli o 5:30.

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 5:30 z parkingu pod MOK w Głogowie 3 lutego 2018 r. Koszt uczestnictwa ze względu na większą odległość podnieśliśmy do 60 zł/os. Proponujemy Państwu również wykupienie dodatkowego ubezpieczenia w cenie 5 zł/os obejmującego Koszty Leczenia i Akcji Ratunkowej w Czechach, NNW, oraz OC na stoku. Aby z niego skorzystać w trakcie dokonywania rezerwacji prosimy w uwagach wpisać dane do ubezpieczenia: imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz PESEL, oraz rozliczając się za wyjazd doliczyć 5 zł.