Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Zimowy wyjazd do Rokytnicy nad Jizeru

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Wyjazd autokarowy do Rokytnicy nad Jizeru luty 2018

W górach zima zagościła już na dobre. Dlatego w sobotę 10 lutego 2018 r. zapraszamy Państwa do uroczej Rokytnicy nad Jizeru, gdzie praktycznie na wszystkich nartostradach panują doskonałe warunki narciarskie i czynne są wszystkie wyciągi. Do Rokytnicy jedziemy oczywiście przez Jakuszyce więc zapraszamy również zwolenników biegania na nartach, którzy będą mogli rozkoszować się kilometrami przygotowanych tras biegowych.

Oprócz przygody narciarskiej proponujemy Państwu wzięcie udziału w zimowym spacerze z Rokytnicy (Lysej Hory) przez Szrenicę do Szklarskiej Poręby. W większości po szlaku przygotowanym dla biegaczy narciarskich, więc jeśli nie będzie mocnych opadów śniegu na kilka dni przed wyjazdem, nie powinniśmy się w niego zapadać. Pod Lysą Hore planujemy podjechać wyciągiem, którego koszt dla osób dorosłych wynosi 100 CZK. Dalej pójdziemy niemal po prostym (jak na warunki górskie) w kierunku szlaku przyjaźni Polsko-Czeskiej, biegnącego wzdłuż granicy. Ten odcinek powinien zająć nam 1 do 2 godzin marszu. W zależności od pogody możemy wybrać krótszą lub dłuższą trasę dochodząc do czerwonego szlaku albo w okolicach Łabskiego Szczytu, albo podchodząc do Śnieżnych Kotłów. Następnie będziemy kierowali się w stronę Szrenicy, z której zejdziemy przez Halę Szrenicką w kierunku Szklarskiej Poręby i Wodospadu Kamieńczyk. Mamy też przygotowane alternatywy, w przypadku opadnięcia z sił lub załamania pogody - zejście do Szklarskiej Poręby możemy rozpocząć już spod Łabskiego Szczytu, lub zjechać wyciągiem spod samej Szrenicy. Podczas samego zejścia przydadzą się na pewno jabłuszka, sanki czy worki z sianem. Zawsze to będzie mniej męcząca droga. Na pierwszy zimowy trekking zaplanowaliśmy stosunkowo łatwy szlak, bez czających się niebezpieczeństw i trudnych podejść lub zejść. Przy sprzyjającej pogodzie może to być super zabawa nawet dla rodzin z dziećmi. Ostatnio pogoda zmusiła nas do zmiany trasy - tym razem liczymy, ze będzie łaskawsza :).

Zapraszamy również miłośników biegania na nartach. Autobusem zatrzymamy się w Jakuszycach, lub jeśli ktoś dysponuje własnym sprzętem może pojechać do Rokytnicy i pobiegać na tamtejszych trasach, lub razem z grupą trekkingową przebiec do Szklarskiej Poręby.

Nauka jazdy na nartach - na tym wyjeździe będziemy również prowadzić naukę jazdy na nartach. Na małych i bezpiecznych stokach. Zakładamy grupę max 10 osób, jeśli masz ochotę się nauczyć jeździć na nartach to zapraszamy. Prosimy wpisać w uwagach ile osób jest chętnych do nauki jazy i poinformowanie nas o tym telefonicznie na numer 605 11 72 72 - tak byśmy mogli z wyprzedzeniem wiedzieć ile osób będzie chętnych do nauki. Naukę będziemy prowadzić na stokach ośrodka Modra Hvezda - Bahynka - cennik wyciągów, do tego należy doliczyć koszt wypożyczenia sprzętu w granicach 300 - 400 CZK.

Większość uczestników wyjazdu zapewne uda się jeździć na trasach do największego ośrodka w Rokytnicy czyli Horni Domky - cennik kompleksu. W podobnej odległości od autokaru znajduje się również sporo mniejszy kompleks dla osób, które jeszcze nie czują się pewnie na dużych nartostradach, gdzie spokojnie można szlifować technikę jazdy.

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 6:15 z parkingu pod MOK w Głogowie, w sobotę 10 lutego 2018 r.. Koszt uczestnictwa to 55 zł. Proponujemy Państwu również wykupienie dodatkowego ubezpieczenia w cenie 5 zł/os obejmującego Koszty Leczenia i Akcji Ratunkowej w Czechach, NNW, oraz OC na stoku. Aby z niego skorzystać w trakcie dokonywania rezerwacji prosimy w uwagach wpisać dane do ubezpieczenia: imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz PESEL, oraz rozliczając się za wyjazd doliczyć 5 zł.