Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Wyjazd do Tropical Islands

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Tropical Islands - dobry prezent na Dzień Kobiet

Tropical Islands to największy tropikalny park rozrywki i wypoczynku w Europie, który zamknięty jest w największej samonośnej hali świata. Hala jest na tyle duża, że pod dachem zmieściłaby się statua wolności lub na leżąco wieża Eiffla, a jej powierzchnia jest większa niż 8 boisk piłkarskich.

Do Tropical Islands organizujemy wyjazd 14 marca 2015 r. do udziału, w którym serdecznie Państwa zapraszamy. Celowo nie jedziemy na wsypę 7,8 marca, gdyż w ten weekend spodziewają się tam wzmożonego ruchu z okazji bliskości dnia kobiet.

Pod dachem Tropical Islands czeka na Państwa Laguna Bali z grotą i wodospadem oraz możliwość kąpieli w ogromnym Morzu Południowym. Można też wygrzać się na piaszczystej plaży o długości 200 metrów. Oprócz fantastycznej wodnej krainy w Tropical Islands na odwiedzających czeka najwyższa w Niemczech wieżowa zjeżdżalnia wodna, Tropikalna Wioska z oryginalnymi budowlami oraz wiele gatunków egzotycznych ptaków.

Tropical Island to nie tylko tropiki, ale również strefa kilkunastu saun, które zrobią wrażenie na każdym nawet najbardziej wymagającym odwiedzającym.

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 6:00 z parkingu pod MOK w Głogowie w sobotę 14 marca 2015 r. Koszt uczestnictwa w wyjeździe to 70 zł/os plus wstęp do Tropicalnej Wyspy. Na wyspie spędzimy 9 godzin.
Ceny wstępu uzależnione są od kilku czynników. Cała wyspa podzielona jest na dwie strefy: strefę tropikalną i strefę saun. Standardowy bilet upoważnia do wejścia na jedną wybraną strefę - albo strefę tropikalną, albo strefę saun. Można również wykupić droższy bilet - łączny zwany biletem KOMBI, który umożliwia korzystanie z obu stref jednocześnie.

Uwaga od 1 marca zmienił się cennik wejść do Tropical Islands:
Bilet do jednej strefy (tropikalnej lub saun) to koszt: 30 EURO - osoby dorosłe i 25 EURO - ulgowe.
Bilet łączny - KOMBI (do obu stref) to koszt: 35 EURO - osoby dorosłe, 30 EURO - ulgowe.
Dzieci poniżej 6 roku życia wstęp wolny.

Mimo iż oficjalnie na teren sauny nie powinno się wnosić własnego pożywienia - nie zauważyliśmy żadnych represji z tego powodu. Wręcz przeciwnie widzieliśmy niemieckie rodziny, które z drewnianym wózkiem wypełnionym po brzegi pożywieniem wędrowały po ścieżkach Tropical Islands.


Tropiki pod dachemPalmy tropikalne w Tropical IslandsAry w Tropical IslandsNa statku w Tropical Islands