Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Wyjazd na narty, snowboard, biegówki oraz trekking

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Wyjazd zimowy do Rokytnicy 2017

Na dzień dzisiejszy chyba już nikogo nie trzeba przekonywać, że mamy prawdziwą zimę. Na ostatnim wyjeździe do Jańskich Łaźni mieliśmy okazję jeździć po 1,5 metrowej warstwie śniegu. W najbliższą sobotę zapraszamy Państwa do uroczej Rokytnicy nad Jizeru, gdzie w zeszłym roku ze względu na brak śniegu nie udało się otworzyć większości tras. Dziś na wszystkich nartostradach panują doskonałe warunki narciarskie i czynne są wszystkie wyciągi. Do Rokytnicy jedziemy oczywiście przez Jakuszyce więc zapraszamy również zwolenników biegania na nartach, którzy będą mogli rozkoszować kilometrami przygotowanych tras biegowych.

Oprócz przygody narciarskiej proponujemy Państwu wzięcie udziału w trekkingu z Rokytnicy (Lysej Hory) przez Szrenicę do Szklarskiej Poręby. W większości po szlaku przygotowanym dla biegaczy narciarskich, więc jeśli nie będzie mocnych opadów śniegu na kilka dni przed wyjazdem, nie powinniśmy się w niego zapadać. Pod Lysą Hore planujemy podjechać wyciągiem, którego koszt dla osób dorosłych wynosi 100 CZK. Dalej pójdziemy niemal po prostym (jak na warunki górskie) w kierunku szlaku przyjaźni Polsko-Czeskiej, biegnącego wzdłuż granicy. Ten odcinek powinien zająć nam 1 do 2 godzin marszu. W zależności od pogody możemy wybrać krótszą lub dłuższą trasę dochodząc do czerwonego szlaku albo w okolicach Łabskiego Szczytu, albo podchodząc do Śnieżnych Kotłów. Następnie będziemy kierowali się w stronę Szrenicy, z której zejdziemy przez Halę Szrenicką w kierunku Szklarskiej Poręby i Wodospadu Kamieńczyk. Mamy też przygotowane alternatywy, w przypadku opadnięcia z sił lub załamania pogody - zejście do Szklarskiej Poręby możemy rozpocząć już spod Łabskiego Szczytu, lub zjechać wyciągiem spod samej Szrenicy. Podczas samego zejścia przydadzą się na pewno jabłuszka, sanki czy worki z sianem. Zawsze to będzie mniej męcząca droga. Na pierwszy zimowy trekking zaplanowaliśmy stosunkowo łatwy szlak, bez czających się niebezpieczeństw i trudnych podejść lub zejść. Przy sprzyjającej pogodzie może to być super zabawa nawet dla rodzin z dziećmi.

Zapraszamy również miłośników biegania na nartach. Autobusem zatrzymamy się w Jakuszycach, lub jeśli ktoś dysponuje własnym sprzętem może pojechać do Rokytnicy i pobiegać na tamtejszych trasach, lub razem z grupą trekkingową przebiec do Szklarskiej Poręby.

Większość uczestników wyjazdu zapewne uda się jeździć na trasach do największego ośrodka w Rokytnicy czyli Horni Domky - cennik kompleksu. W podobnej odległości od autokaru znajduje się również sporo mniejszy kompleks dla osób, które jeszcze nie czują się pewnie na dużych nartostradach, gdzie spokojnie można szlifować technikę jazdy.

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 6:15 z parkingu pod MOK w Głogowie, w sobotę 21 stycznia 2017 r.. Koszt uczestnictwa to 55 zł. Proponujemy Państwu również wykupienie dodatkowego ubezpieczenia w cenie 5 zł/os obejmującego Koszty Leczenia i Akcji Ratunkowej w Czechach, NNW, oraz OC na stoku. Aby z niego skorzystać w trakcie dokonywania rezerwacji prosimy w uwagach wpisać dane do ubezpieczenia: imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz PESEL, oraz rozliczając się za wyjazd doliczyć 5 zł.