Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Wyjazd zimowy do Rokytnicy

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Wyjazd zimowy do Rokytnicy nad Jizerou

Tym razem śmiało możemy Państwo poinformować o bardzo dobrych warunkach zimowych w górach. Obecnie w Rokytnicy nad Jizeru otwarte są już wszystkie dostępne nartostrady, na których panują naprawdę dobre warunki narciarskie. W sobotę 27 stycznia 2024 r. zapraszamy Państwa do Rokytnicy nad Jizeru. Do Rokytnicy jedziemy oczywiście przez Jakuszyce, gdzie zapraszamy również zwolenników biegania na nartach, którzy będą mogli rozkoszować się kilometrami przygotowanych tras biegowych.

Oprócz przygody narciarskiej proponujemy Państwu wzięcie udziału w zimowym spacerze z Rokytnicy (Lysej Hory) przez Szrenicę do Szklarskiej Poręby. W większości po szlaku przygotowanym dla biegaczy narciarskich, więc jeśli nie będzie mocnych opadów śniegu na kilka dni przed wyjazdem, nie powinniśmy się w nim zapadać. Pod Lysą Hore planujemy podjechać wyciągiem, którego koszt dla osób dorosłych wynosi 250 CZK. Dalej pójdziemy niemal po prostym (jak na warunki górskie) do źródeł Łaby i dalej na Szrenicę, gdzie zrobimy sobie przerwę. Chętne osoby z lepszą kondycją będą mogły wejść po drodze jeszcze nad Śnieżne Kotły. Następnie będziemy kierowali się w stronę Hali Szrenickiej, i wodospadu Kamieńczyk, z którego zejdziemy na parking w Szklarskiej Porębie, skąd zabierze nas autokar. Przy sprzyjającej pogodzie może to być super zabawa nawet dla rodzin z dziećmi. Sporą część trasy będzie można zjechać na saneczkach lub jabłuszku, wiec polecamy zabrać je ze sobą.

Zapraszamy również miłośników biegania na nartach. Autobusem zatrzymamy się w Jakuszycach. Jeśli ktoś dysponuje własnym sprzętem może pojechać do Rokytnicy i pobiegać na tamtejszych trasach lub razem z grupą trekkingową przebiec do Szklarskiej Poręby - możliwości jest wiele :)

Narciarze i snowboradziści zapewne udadzą się jeździć na trasach do największego ośrodka w Rokytnicy czyli Horni Domky - cennik kompleksu.

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 6:00 z parkingu pod MOK w Głogowie, w sobotę 27 stycznia 2024 r.. Koszt uczestnictwa to 95 zł. Proponujemy Państwu również wykupienie dodatkowego ubezpieczenia w cenie 8 zł/os obejmującego Koszty Leczenia i Akcji Ratunkowej w Czechach, NNW, oraz OC na stoku. Aby z niego skorzystać w trakcie dokonywania rezerwacji prosimy w uwagach wpisać dane do ubezpieczenia: imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz datę urodzenia, oraz rozliczając się za wyjazd doliczyć 8 zł/os.