Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Zimowy wyjazd do Jańskich Łaźni

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Zimowy wyjazd do Jańskich Łaźni

W sobotę 6 stycznia 2024 r. zapraszamy Państwa do miejsca najchętniej wybieranego przez rodziny z dziećmi - do Jańskich Łaźni, gdzie będzie można pojeździć na nartach i snowboardzie, przejść się po górach, pojeździć na sankach czy wejść na Ścieżkę w Koronach Drzew.

W tym roku od kilku tygodni w Czeskich Karkonoszach panują przynajmniej dobre warunki narciarskie, w Jańskich Łaźniach na trasach leży już 80cm śniegu i prawie wszystkie najważniejsze trasy narciarskie są otwarte. Otwarta jest również trasa saneczkowa. Dla tych z Państwa, którzy chcieliby spędzić ten dzień na spacerowaniu po ośnieżonych górach proponujemy trekking do Peca pod Śnieżka (na tą przygodę można zabrać saneczki lub jabłuszka). Przejście rozpoczniemy z Czernej Hory, na którą wjedziemy gondolą. (koszt 290 CZK/os dorosła, 230 CZK Junior(2006-2011)/Senior(1961 i starsi), 180 CZK Dzieci(2012-2020), małe dzieci za darmo), z której okrężną drogą około 10km przejdziemy i zjedziemy do Peca pod Śnieżką. .

Warto podkreślić, że Jańskie Łaźnie są częścią resortu Cerna Hora - Pec pod Śnieżką dzięki czemu w obu resortach (Pec Pod Śnieżką i Jańskie Łaźnie) można jeździć na jeden karnet narciarski, a między resortami można poruszać się darmowymi ski-busami, lub ratrakiem przez góry - co stanowi dodatkową atrakcję i fajną przygodę. Można również wybrać się na spacer przez góry po wjechaniu gondolką z Jańskich Łaźni do Peca pod Śnieżką, a potem wrócić do Jańskich Łaźni darmowym ski busem.

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 6:00 z parkingu pod MOK w Głogowie, w sobotę 6 stycznia 2024 r.. Koszt uczestnictwa to 90 zł/os. Proponujemy Państwu również wykupienie dodatkowego ubezpieczenia w cenie 8 zł/os obejmującego Koszty Leczenia i Akcji Ratunkowej w Czechach, NNW, oraz OC na stoku. Dodatkowo ubezpieczenie wypłacane jest również, gdy osoba objęta ubezpieczeniem jest pod wpływem alkoholu. Aby z niego skorzystać w trakcie dokonywania rezerwacji prosimy w uwagach wpisać dane do ubezpieczenia: imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz PESEL, oraz rozliczając się za wyjazd doliczyć 8 zł/os. UWAGA !!! - wykupienie ubezpieczenia jest możliwe przy dokonywaniu rezerwacji do piątku do godziny 10:00 - po tym terminie nie ma już możliwości wykupienia ubezpieczenia grupowego.

Więcej informacji na temat ośrodka narciarskiego, oraz Ścieżki w Koronach Drzew można znaleźć pod poniższymi linkami (również w języku polskim):
http://www.skiresort.cz/pl/
http://www.stezkakrkonose.cz/pl/