Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Sylwester w Wiedniu

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Sylwester w Wiedniu

Na podstawie sporej ilości maili jaka od Państwa dostaliśmy, w związku z chęcią uczestnictwa w wyjeździe sylwestrowym do Wiednia, podjęliśmy decyzje o uruchomieniu systemu rezerwacji na drugi autokar. Wszystko wskazuje na to, że do Wiednia pojedziemy na 2 autokary.

Uwaga !!! W przypadku gdy mają Państwo znajomych, którzy jadą już do Wiednia w pierwszym autokarze, proszę napiszcie nam w uwagach nazwisko osoby, która robiła rezerwację w pierwszym autokarze. Będzie możliwość by te osoby jechały razem z Państwem w drugim autokarze.


Podobnie jak w latach ubiegłych zapraszamy Państwa na jeden z dwóch organizowanych przez nas wyjazdów sylwestrowych. W tym roku oprócz wyjazdu zimowego na Sylwester na Śniegu zapraszamy Państwa do udziału w Wyjeździe Sylwestrowym do Wiednia.

W tym roku postanowiliśmy przywitać Nowy Rok bawiąc się w stolicy Austrii w Wiedniu, gdzie wielkie imprezy noworoczne odbywają się już od wielu lat, a sława o tej imprezie niesie się po wszystkich kontynentach. Na Wiedeńskiego Sylwestra przybywają turyści z całego świata. W wielu miejscach imprezy na przywitanie Nowego Roku rozpoczynają się już przed południem 31 grudnia, na których np. możemy nauczyć się tańczyć Walca Wiedeńskiego. Chyba każdy z nas słyszał o wielkiej Operze Wiedeńskiej, w której odbywają się najsłynniejsze koncerty noworoczne. Oczywiście nie będziemy mogli posłuchać ich na żywo, gdyż w tym czasie będziemy już poza Wiedniem, ale na pewno postaramy się zobaczyć choć z zewnątrz ten wspaniały budynek będący swoistą perełką wśród budowli w stylu neorenesansowym.

Oczywiście jak na poprzednich wyjazdach sylwestrowych będzie towarzyszył nam przewodnik, który oprowadzi nas i opowie o najważniejszych zabytkach Wiednia.

Z Głogowa postanowiliśmy wyruszyć o 7:00 w sobotę 31 grudnia 2016 r. z parkingu pod MOK w Głogowie. Do przejechania mamy trasę około 500 km w jedną stronę. Po dojechaniu do Wiednia około godziny 16 - 16:30 zrobimy sobie dłuższą około 1,5 godzinną przerwę na obiad i odpoczynek po dłuższej trasie. Następnie zaczniemy zwiedzanie Wiednia z przewodnikiem, który będzie z nami jechał z Polski. Zwiedzanie zakończymy około 22 godziny i będziemy mieli czas wolny na zabawę na największej organizowanej imprezie sylwestrowej w Wiedniu. Około godziny 2 w nocy zbierzemy się i udamy do autokaru, którym wrócimy do Polski. W Głogowie będziemy około południa już 1 stycznia 2017 r. Koszt uczestnictwa w wyjeździe to: 160 zł/os - w cenę wliczono przejazd w obie strony oraz usługę przewodnika. Będziemy jechali największym i najbardziej komfortowym autokarem w okolicy.