Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Wyjazd do Wiednia i Bratysławy

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Bratysława i Wiedeń - wyjazd na weekend

Na weekend 21-23 września 2018 r. zapraszamy Państwa na wyjazd do Wiednia i Bratysławy, tym razem "na wypasie". Bez przejazdu nocnego, za to z noclegiem w hotelu tuż po podróży.

Dwa miasta, dwie stolice i jedna rzeka. Wiedeń będący stolicą nie tylko Austrii, ale i stolicą muzyki poważnej. Miasto walca wiedeńskiego z Operą Wiedeńską znaną z relacji Koncertu Noworocznego transmitowanego przez telewizję na całym świecie. Oprócz budynku Opery Wiedeńskiej zobaczymy wiele architektonicznych perełek Starego Miasta z Ratuszem Miejskim czy Katedrą św. Szczepana. Wiedeń leży nad rzeką Dunaj podobnie jak stolica sąsiedniego państwa - Słowacji, Bratysława. Dwa miasta dzieli odległość niespełna 60 km. Również i w Bratysławie jest co zwiedzać np. Bratysławski Zamek, Starówkę czy budynek radia w kształcie odwróconej piramidy.

Plan wyjazdu:
Piątek 21 września 2018 r.
Wyjazd z Głogowa w o godzinie 15:30 przejazd bezpośredni do Bratysławy. Dojazd w godzinach nocnych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w Brnie zrobimy sobie przerwę na Starym Mieście, gdzie każdy we własnym zakresie będzie mógł zjeść sobie kolację.
Nocleg w hotelu.

Sobota 22 września 2018 r.
Śniadanie w hotelu i wyjazd do Wiednia. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem + czas wolny. Powrót do Bratysławy. Dla chętnych transfer w jedną stronę statkiem po Dunaju na trasie Bratysława - Wiedeń lub Wiedeń-Bratysława w cenie 25 Euro/os.
Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Niedziela 23 września 2018 r.
Śniadanie w hotelu i zwiedzanie z przewodnikiem Bratysławy. Mały czas wolny i w godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Polski. Po drodze zwiedzanie ogrodów i pałaców z zewnątrz w Zespole Pałacowo-Parkowym Lednice-Veltice wpisanym na światową listę światowego dziedzictwa UNESKO. Powrót do Głogowa w okolicach północy.

Zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych z łazienkami w hotelu 3***. Na wniosek uczestników istnieje możliwość skorzystania z pokoi 3 osobowych.

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 15:30 w piątek 21 września 2018 r. z parkingu pod MOK w Głogowie. Koszt uczestnictwa to 600 PLN/os. Koszt obejmuje: Przejazd w obie strony, dwie doby hotelowe, wyżywienie zgodne z powyższym harmonogramem, przewodnika po Wiedniu i Bratysławie, ubezpieczenie KL i NNW.