Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Tanvaldsky Spicak lub Jakuszyce

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Tanvaldsky Spicak lub Jakuszyce

Kolejny wyjazd w tym sezonie zaplanowaliśmy do Tanvaldskiego Spicaka. W sobotę 4 marca 2017 r. pojedziemy do może i mniej znanego, ale bardzo lubianego przez wszystkich, którzy mieli okazję pojeździć po trasach największego w Górach Izerskich ośrodka narciarskiego Tanvaldsky Spicak. Podczas tego wyjazdu będzie można rozpocząć swoją przygodę z nartami od postaw pod naszą opieką. W drugiej części dnia osoby już jeżdżące na nartach będą mogły uzyskać cenne wskazówki na temat techniki jazdy techniką Carvingową.

Zapraszamy również biegaczy narciarskich. Będziemy przejeżdżać przez Jakuszyce, osoby, które będą chciały pobiegać na nartach będą mogły opuścić tam autokar.

W Tanvaldskym Spicaku do dyspozycji narciarzy i snowboardzistów są nartostrady o wszystkich stopniach trudności. Tanvaldsky Spicak należy do najważniejszych ośrodków zimowych w Czechach. Świadczyć o tym może duża liczba organizowanych tu zawodów narciarskich na poziomie krajowym jak i międzynarodowym. Nie bez znaczenia jest również cena karnetów, która wynosi 540 CZK za cały dzień jazdy. Oczywiście aktualnie wszystkie nartostrady są czynne i bardzo dobrze przygotowane.

Koszt uczestnictwa w wyjeździe to 55zł/os. Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 6:15 w sobotę 4 marca 2017 r. z parkingu pod MOK w Głogowie. Zachęcamy również do skorzystania z oferty grupowego ubezpieczenia narciarskiego w koszcie 5zł/os. Aby z niego skorzystać należy w uwagach w trakcie rezerwacji dopisać dane do ubezpieczenia czyli: imię, nazwisko, adres i Pesel oraz rozliczając się za wyjazd doliczyć 5zł za ubezpieczenie.

Nauka jazdy na nartach
Zapraszamy na ten wyjazd osoby, które chciałyby zacząć swoja przygodę z nartami. Pomożemy wypożyczyć sprzęt w wypożyczalni i w miłej atmosferze przebrniemy przez trud stawiania pierwszych kroków z nartami przypiętymi do butów. Koszt wypożyczenia kompletnego sprzętu narciarskiego to około 350 CZK. Nie pobieramy dodatkowej opłaty za naukę jazdy na nartach. Przy grupie powyżej 5 osób mile widziana zrzutka na karnet dla osoby prowadzącej naukę po 50 CZK.

Szkolenie narciarskie
W godzinach popołudniowych zaprosimy tych z Państwa co chcieliby podszkolić się w jeździe techniką Carvingową. Zrobimy sobie kilka wspólnych zjazdów i podpowiemy co możemy zrobić, by jeździło nam się pewniej, wygodniej i przy mniejszym nakładzie siły. Udział w szkoleniu jest bezpłatny

Aktualne warunki w Tanvaldskim Spicaku - widok z kamer:
Tanvaldský Špičák I lanová dráha


Tanvaldský Špičák II Slalomák