Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Wyjazd autokarowy do Peca pod Śnieżką

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Wyjazd zimowy do Peca pod Śnieżką

Wygląda na to, że zima w góry powróciła i to w pełnej krasie. Oprócz jazdy na nartach czy snowboardzie zapraszamy na mały zimowy trekking ze Śnieżki do Peca pod Śnieżką. Przy dobrej pogodzie będzie to idealny sposób na spędzenie czasu nawet dla rodzin z dziećmi.

Trekking z Peca pod Śnieżką na Śnieżkę większość trasy przejedziemy gondolką na Różową Horę. Przy dobrych warunkach atmosferycznych będzie można wjechać gondolką na samą Śnieżkę, z której zejdziemy już szlakiem do Domu Śląskiego - to zejście będzie najtrudniejszym fragmentem całej wycieczki. Potem już okrężną drogą zejdziemy do Peca Pod Śnieżką. Mamy również przygotowaną alternatywną trasę w przypadku gorszej pogody. Możemy np. wyruszyć z Różowej Hory w kierunku Wielkej Upy.

Cennik kolejki gondolowej na Śnieżkę.

Narciarstwo i Snowboard - obecnie stoki w Pecu pod Snieżką wyglądają bardzo dobrze, a w najbliższych dniach zapowiadane są mrozy wraz z opadami śniegu, co pozwala zakładać, że w najbliższą sobotę warunki będą bardzo dobre. Już dziś wszystkie główne nartostrady (włącznie z czarną) są udostępnione dla narciarzy i snowboardzistów. Oczywiście można również skorzystać ze Skibusa i przedostać się do Jańskich Łaźni, Czernego Dolu czy Wielkiej Upy gdzie można korzystać ze stoków na jednym karnecie narciarskim.

Wyjazd zaplanowaliśmy na godzinę 6:00 z parkingu pod MOK, w sobotę 13 stycznia 2024 r. Koszt uczestnictwa w wyjeździe to 90 zł/os. Proponujemy Państwu również wykupienie dodatkowego ubezpieczenia w cenie 8 zł/os obejmującego Koszty Leczenia i Akcji Ratunkowej w Czechach, NNW, oraz OC na stoku. Aby z niego skorzystać w trakcie dokonywania rezerwacji prosimy w uwagach wpisać dane do ubezpieczenia: imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz datę urodzenia, oraz rozliczając się za wyjazd doliczyć 8 zł.