Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Śnieżka na Ferie - wyjazd do Peca pod Śnieżką

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Śnieżka na ferie - wyjazd do Peca pod Śniezką

Po udanym wyjeździe inauguracyjnym ferie zimowe zapraszamy państwa na kolejny ciekawy zimowy wyjazd, gdzie oprócz jazdy na nartach czy snowboardzie zapraszamy na mały zimowy trekking ze Śnieżki do Peca pod Śnieżką. Przy dobrej pogodzie będzie to idealny sposób na spędzenie czasu nawet dla rodzin z dziećmi.

Trekking z Peca pod Śnieżką na Śnieżkę większość trasy przejedziemy gondolką na Różową Horę. Przy dobrych warunkach atmosferycznych będzie można wjechać gondolką na samą Śnieżkę, z której zejdziemy już szlakiem do Domu Śląskiego - to zejście będzie najtrudniejszym fragmentem całej wycieczki. Potem już okrężną drogą zejdziemy do Peca Pod Śnieżką. Mamy również przygotowaną alternatywną trasę w przypadku gorszej pogody. Możemy np. wyruszyć z Różowej Hory w kierunku Wielkej Upy.

Cennik kolejki gondolowej na Śnieżkę.

Trasa saneczkowa w Jańskich Łaźniach - nic nie stoi na przeszkodzie, by w trakcie tego wyjazdu skorzystać z tresy saneczkowej w Jańskich Łaźniach. Jadąc autokarem do Peca pod Śnieżką przejeżdża się praktycznie przez Jańskie Łaźnie. Nastawiając się na skorzystanie z tej niewątpliwe wielkiej atrakcji, szczególnie dla rodzin z dziećmi, wystarczy ustalić to z nami. Podpowiemy co zrobić by udać się na tor saneczkowy. Całość sprowadza się w zasadzie na skorzystanie ze Ski Busa, którym to trzeba podjechać około 5 minut pod samą kolejkę gondolową, skąd rozpoczyna się przygodę z trasą saneczkową.

Narciarstwo i Snowboard jak przekonaliśmy się już na poprzednim wyjeździe w tym sezonie panują bardzo dobre warunki narciarskie na trasach zjazdowych w Jańskich Łaźniach i Pecu pod Śnieżką. Warto podkreślić, że w obu resortach (Pec Pod Śnieżką i Jańskie Łaźnie) można jeździć na jeden karnet narciarski, a między resortami można poruszać się darmowymi ski-busami, lub ratrakiem przez góry.

Wyjazd zaplanowaliśmy na godzinę 6:15 z parkingu pod MOK, w sobotę 2 lutego 2019 r. Koszt uczestnictwa w wyjeździe to 60 zł/os. Proponujemy Państwu również wykupienie dodatkowego ubezpieczenia w cenie 5 zł/os obejmującego Koszty Leczenia i Akcji Ratunkowej w Czechach, NNW, oraz OC na stoku. Aby z niego skorzystać w trakcie dokonywania rezerwacji prosimy w uwagach wpisać dane do ubezpieczenia: imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz datę urodzenia, oraz rozliczając się za wyjazd doliczyć 5 zł.