Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Wrocławska Noc Muzeów

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Wyjazd na Wrocławską Noc Muzeów

Wielu z nas wielokrotnie było we Wrocławiu - wielu zna to miasto i wielu zwiedzało je z przewodnikiem, ale czy prócz zoo, ogrodu botanicznego czy Panoramy Racławickiej mieliście okazję zobaczyć wnętrze muzeów wraz z niejednokrotnie unikatowymi na skalę światową zgromadzonymi w nich eksponatami? W nocy z 14 na 15 maja 2016 r. pojawia się szansa by to w łatwy sposób zmienić. Ponad 80 instytucji tego wieczora i nocy otwiera się dla zwiedzających. Muzea, galerie, ośrodki kultury czekają na zwiedzających, a nawet sporo z nich przygotowało coś specjalnego na tę okazję. We wszystkie te miejsca, wyjątkowo w tym czasie, za wstęp nie musimy płacić ani grosza.
To okazja, której Zwiedzak nie mógł przegapić, z tego powodu w sobotę 14 maja 2016 r. organizujemy wyjazd na Wrocławską Noc Muzeów.

Już zajęliśmy się rozpoznaniem poszczególnych miejsc, aby wybrać te najciekawsze i przeprowadzić przez nie Państwa. Oczywiście jeśli ktoś będzie miał ochotę zwiedzać muzea na własną rękę to nie będziemy mu tego zabraniać. Pierwsze muzea tego dnia otwierane są już o godzinie 12:00 a ostatnie zamykane są o północy, więc będziemy mieli aż 12 godzin na poznanie Wrocławia z nieco innej strony.

Na tej stronie można znaleźć pełną listę instytucji biorących udział w Nocy Muzeów - szczegółowy program.

Do odwiedzenia czekają na nas takie ciekawe miejsca jak choćby: Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Dwa Muzea Mineralogiczne, Muzeum Geologiczne, Muzeum Przyrodnicze, Projekt "17 Południk" z Wieżą Matematyczną Uniwersytetu Wrocławskiego, Muzeum Farmacji, Muzeum Militarne, Muzeum Twierdza BTM-40, Muzeum Miejskie w Pałacu Królewskim, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Odry, Muzeum Motoryzacji w Zamku Topacz oraz mnóstwo galerii czy choćby aula Akademii Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Jest z czego wybierać, postaramy się dobrać najbardziej optymalny program dla każdego.

Wyjazd zaplanowaliśmy na sobotę 14 maja 2016 r. o godzinie 10:00 z parkingu pod MOK w Głogowie. Koszt uczestnictwa w wyjeździe to 50 zł/os. Być może na miejscu pojawi się potrzeba skorzystania z płatnej komunikacji miejskiej z kosztami, której trzeba będzie się liczyć.