Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Wyjazd do Rokytnicy nad Jizerou

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Zimowy wyjazd do Rokytnicy nad Jizerou 2020

Może i trudno w to uwierzyć, ale w górach, jak na ten sezon, panują naprawdę niezłe warunki narciarskie. Mimo to, powoli szykujemy się do zakończenia sezonu zimowego. Zapraszamy Państwa na prawdopodobnie ostatni w tym sezonie wyjazd zimowy. Będzie to wyjazd do Rokytnicy nad Jizeru, który odbędzie się w sobotę 29 lutego 2020 r. zapraszamy Państwa do miejsca, gdzie dzięki systematycznym opadom śniegu, otworzono w zeszłym tygodniu prawie wszystkie nartostrady. Do Rokytnicy jedziemy oczywiście przez Jakuszyce, więc zapraszamy również zwolenników biegania na nartach, którzy będą mogli rozkoszować się kilometrami przygotowanych tras biegowych.

Oprócz przygody narciarskiej proponujemy Państwu wzięcie udziału w zimowym spacerze z Rokytnicy (Lysej Hory) przez Szrenicę do Szklarskiej Poręby. W większości po szlaku przygotowanym dla biegaczy narciarskich, więc jeśli nie będzie mocnych opadów śniegu na kilka dni przed wyjazdem, nie powinniśmy się w nim zapadać. Pod Lysą Hore planujemy podjechać wyciągiem, którego koszt dla osób dorosłych wynosi 120 CZK. Dalej pójdziemy niemal po prostym (jak na warunki górskie) do źródeł Łaby i dalej na Szrenicę, gdzie zrobimy sobie przerwę. Chętne osoby z lepszą kondycją będą mogły wejść po drodze jeszcze nad Śnieżne Kotły. Następnie będziemy kierowali się w stronę Hali Szrenickiej, i wodospadu Kamieńczyk, z którego zejdziemy na parking w Szklarskiej Porębie, skąd zabierze nas autokar. Przy sprzyjającej pogodzie może to być super zabawa nawet dla rodzin z dziećmi. Sporą część trasy będzie można zjechać na saneczkach lub jabłuszku.

Zapraszamy również miłośników biegania na nartach. Autobusem zatrzymamy się w Jakuszycach. Jeśli ktoś dysponuje własnym sprzętem może pojechać do Rokytnicy i pobiegać na tamtejszych trasach lub razem z grupą trekkingową przebiec do Szklarskiej Poręby - możliwości jest wiele :)

Większość uczestników wyjazdu zapewne uda się jeździć na trasach do największego ośrodka w Rokytnicy czyli Horni Domky - cennik kompleksu.

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 6:15 z parkingu pod MOK w Głogowie, w sobotę 29 lutego 2020 r.. Koszt uczestnictwa to 65 zł. Proponujemy Państwu również wykupienie dodatkowego ubezpieczenia w cenie 5 zł/os obejmującego Koszty Leczenia i Akcji Ratunkowej w Czechach, NNW, oraz OC na stoku. Aby z niego skorzystać w trakcie dokonywania rezerwacji prosimy w uwagach wpisać dane do ubezpieczenia: imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz datę urodzenia, oraz rozliczając się za wyjazd doliczyć 5 zł.