Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Drezdeńska Noc Muzeów

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Wyjazd na Drezdeńską Noc Muzeów z Głogowa

Tym razem cykliczna impreza Drezdeńska Noc Muzeów została zaplanowana na trzeci weekend września czyli z 17 na 18 września 2016 r. Na zwiedzających czeka 45 muzeów, z których część uważana jest za światową czołówkę w swoim rodzaju. Muzea otwarte będą między godziną 18 a 1 w nocy.

Będzie to już kolejna z rzędu Drezdeńska Noc Muzeów, na którą serdecznie Państwa zapraszamy. Z doświadczenia wiemy już, które muzea Państwu polecić i ile na nie czasu przeznaczyć. Dla tych z Państwa, którzy już widzieli główne muzea w Dreźnie zaplanowaliśmy małą wyprawę po muzeach, które ze względu na nieco większa odległość od centrum są rzadziej odwiedzane np. Forum Nauki, Kultury i Społeczeństwa, Muzeum Budeswery czy Panorama Drezdeńska.

Dla tych z Państwa co po raz pierwszy pojadą zwiedzać Drezdeńskie Muzea polecamy takie perełki jak:
Zwinger – z galerią starych mistrzów, muzeum porcelany oraz muzeum matematyki i fizyki z jedynymi w swoim rodzaju urządzeniami do pomiaru czasu oraz astronomii,
Rustkammer – ekspozycja zbiorów militariów i insygniów władzy elektów saskich z dawnej zbrojowni książęcej,
Türckische Kammer – Komnata Turecka – jedno z najstarszych i największych muzeów sztuki pochodzących z Imperium Osmańskiego.
Muzeum Jubilerstwa i Złotnictwa - uważane za najbogatszą kolekcję klejnotów w Europie.
Ciekawą propozycją może być również: Muzeum Komunikacji, Muzeum Mineralogii i Geologii, Muzeum Wojskowo-Historyczne Bundeswehry, Areszt Stasi czy Muzeum Kolejnictwa.
Oczywiście jak zawsze jeśli ktoś będzie miał ochotę pozwiedzać muzea na własną rękę, dobierając te najciekawsze dla niego – będzie miał taką możliwość. My bogatsi o doświadczenia z zeszłego roku postaramy się umożliwić tym co jadą po raz pierwszy zobaczyć te najciekawsze muzea, a tym co jadą już po raz kolejny zobaczyć więcej.

Tylko w Noc Muzeów możemy wejść do wszystkich tych muzeów na jeden bilet, który kosztuje 13 Euro osoby dorosłe i 9 Euro ulgowy (dzieci poniżej 6 lat – wstęp bezpłatny). W koszt biletów wliczono również większość linii komunikacji miejskiej. Standardowy koszt wstępów do muzeów to licząc tylko najważniejsze 5 muzeów przekracza 60 Euro od osoby – tym bardziej warto zwiedzić te muzea akurat w tym czasie.

Wyjazd zaplanowaliśmy na godzinę 11:00, 17 września 2016 r.. z parkingu pod MOK w Głogowie. Po dotarciu do Drezna zaczniemy od zwiedzenia starówki - jednej z piękniejszych w Europie. Zapoznamy się z najważniejszą historią Drezna i zobaczymy gdzie znajdują się najważniejsze muzea, do których każdy z łatwością będzie mógł sam trafić. Jeszcze przed 18 zrobimy sobie przerwę na obiad (każdy we własnym zakresie) w międzyczasie kupimy Państwu bilety wstępu i o 18 rozpoczniemy zwiedzanie Muzeów. Chętne osoby zabierzemy specjalnymi autokarami do dalej położonych muzeów.

Koszt uczestnictwa w wyjeździe to 85zł/os plus wspomniany wyżej koszt biletu wstępu do muzeów 13 Euro bilety normalne oraz 9 Euro bilety ulgowe.