Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Jańskie Łaźnie - otwarcie sezonu

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Otwarcie Sezonu Narciarskiego - Jańskie Łaźnie 2020

Na pierwszy wyjazd w tym sezonie zapraszamy nie tylko wytrawnych narciarzy i snowboardzistów, ale i całe rodziny z dziećmi. W sobotę 4 stycznia 2020 r. na wyjeździe do Jańskich Łaźni oprócz samej jazdy na nartach czy snowboardzie mamy do zaproponowania dodatkowe atrakcje. Ośrodek znany jest ze znakomitej trasy saneczkowej, na której mogą wyśmienicie spędzić czas całe rodziny z dziećmi. Dodatkowo w Jańskich Łaźniach można skorzystać z atrakcji zwanej Ścieżka w Koronach Drzew, która dostępna jest dla turystów również w sezonie zimowym.

Oczywiście w całym kurorcie "zima w pełni" a na nartostradach panują już przynajmniej dobre, a może nawet bardzo dobre warunki narciarskie. Większość tras jest już otwarta, a z dnia na dzień śniegu na nartostradach przybywa.

Uwaga !!! - obecnie na stronie internetowej oficjalnie trasa saneczkowa jest jeszcze zamknięta, liczymy jednak, że na sobotę będzie już otwarta. W razie gdyby nie była jeszcze otwarta, można przejechać na saneczkach bardzo ciekawą trasą do Peca Pod Śnieżką i wrócić ski busem do Jańskich Łaźni.

Warto podkreślić, że Jańskie Łaźnie są częścią resortu Cerna Hora - Pec pod Śnieżką dzięki czemu w obu resortach (Pec Pod Śnieżką i Jańskie Łaźnie) można jeździć na jeden karnet narciarski, a między resortami można poruszać się darmowymi ski-busami, lub ratrakiem przez góry - co stanowi dodatkową atrakcję i fajną przygodę. Można również wybrać się na spacer przez góry po wjechaniu gondolką z Jańskich Łaźni do Peca pod Śnieżką, a potem wrócić do Jańskich Łaźni darmowym ski busem. Trasa jest prosta i dobrze oznaczona, a dodatkowo może stanowić ciekawą przygodę w górach ze śniegiem dla rodzin z dziećmi.

Wyjazd zaplanowaliśmy na godzinę 6:15 z parkingu pod MOK, w sobotę 4 stycznia 2020 r. Koszt uczestnictwa w wyjeździe to 60 zł/os. Zachęcamy również do wykupienia ubezpieczenia typowo narciarskiego w cenie 5 zł/os, aby z niego skorzystać należy w uwagach podczas rezerwacji miejsc dopisać dane osób potrzebne do ubezpieczenia: imię, nazwisko, adres zamieszkania i Pesel, oraz należy doliczyć 5 zł/os podczas dokonywania przelewu za zarezerwowane miejsca.

Więcej informacji na temat ośrodka narciarskiego, oraz Ścieżki w Koronach Drzew można znaleźć pod poniższymi linkami (również w języku polskim):
http://www.skiresort.cz/pl/
http://www.stezkakrkonose.cz/pl/