Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Wyjazd zimowy do Jańskich Łaźni

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Wyjazd zimowy do Jańskich Łaźni

Już chcieliśmy Państwa zaprosić na zimowy wyjazd do Jańskich Łaźni, ale czytając kolejny raz aktualne obostrzenia zauważyliśmy, że w wyjeździe mogłyby uczestniczyć tylko osoby zaszczepione 3 dawkami lub dzieci do lat 12. Pozostali uczestnicy musieliby się wykazać negatywnym testem PCR.
Mając świadomość, jak nie wiele osób spełniałoby te kryteria, z przykrością odstąpiliśmy od organizacji wyjazdu :(.

Re-open zwiedzak :) - po długiej przerwie związanej z pandemią koronawirusa i zamkniętymi stokami zapraszamy Państwa do kurortu Jańkie Łaźnie - Pec pod Śnieżką. Autokarem podjedziemy do Jańskich Łaźni.

W sobotę 22 stycznia 2022 r. zapraszamy Państwa do miejsca najchętniej wybieranego przez rodziny z dziećmi - do Jańskich Łaźni, gdzie będzie można pojeździć na nartach i snowboardzie, skorzystać z doskonałej atrakcji dla całych rodzin - trasy saneczkowej, która mamy nadzieje z uwagi na zapowiadane liczne opady śniegu za chwilę zostanie uruchomiona, czy wejść na Ścieżkę w Koronach Drzew.

Po nieco cieplejszych dniach z początku sezonu zima powoli wraca w góry. Już zrobiło się naprawdę fajnie, a na kilka dni przed planowanym wyjazdem zapowiadane są dodatkowe opady śniegu. Obecnie większość tras narciarskich w kurorcie jest już otwarta włącznie z wyznacznikiem dobrych warunków narciarskich jakim jest czarna nartostrada w Pecu pod Śnieżką.

Warto podkreślić, że Jańskie Łaźnie są częścią resortu Cerna Hora - Pec pod Śnieżką dzięki czemu w obu resortach (Pec Pod Śnieżką i Jańskie Łaźnie) można jeździć na jeden karnet narciarski, a między resortami można poruszać się darmowymi ski-busami, lub ratrakiem przez góry - co stanowi dodatkową atrakcję i fajną przygodę. Można również wybrać się na spacer przez góry po wjechaniu gondolką z Jańskich Łaźni do Peca pod Śnieżką, a potem wrócić do Jańskich Łaźni darmowym ski busem. Trasa jest prosta i dobrze oznaczona, a dodatkowo może stanowić ciekawą przygodę w górach ze śniegiem dla rodzin z dziećmi.

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 6:15 z parkingu pod MOK w Głogowie, w sobotę 22 stycznia 2022 r.. Koszt uczestnictwa to 80 zł/os. Proponujemy Państwu również wykupienie dodatkowego ubezpieczenia w cenie 5 zł/os obejmującego Koszty Leczenia i Akcji Ratunkowej w Czechach, NNW, oraz OC na stoku. Dodatkowo ubezpieczenie wypłacane jest również, gdy osoba objęta ubezpieczeniem jest pod wpływem alkoholu. Aby z niego skorzystać w trakcie dokonywania rezerwacji prosimy w uwagach wpisać dane do ubezpieczenia: imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz PESEL, oraz rozliczając się za wyjazd doliczyć 5 zł. UWAGA !!! - wykupienie ubezpieczenia jest możliwe przy dokonywaniu rezerwacji do piątku do godziny 10:00 - po tym terminie nie ma już możliwości wykupienia ubezpieczenia grupowego.

Więcej informacji na temat ośrodka narciarskiego, oraz Ścieżki w Koronach Drzew można znaleźć pod poniższymi linkami (również w języku polskim):
http://www.skiresort.cz/pl/
http://www.stezkakrkonose.cz/pl/

ZASADY ZWIĄZANE Z COVID-19:
Uwaga !!! - w związku z obowiązującymi przepisami w Republice Czeskiej wszyscy uczestnicy wyjazdu z wyjątkiem dzieci do lat 12 muszą posiadać ze sobą certyfikaty kowidowe. Bez certyfikatów nie będą Państwo mogli np. kupić karnetu czy skorzystać z restauracji, a po powrocie do kraju powinni Państwo trafić na obowiązkową kwarantannę. W związku z tym zachęcamy do uczestnictwa jedynie osoby posiadające certyfikat kowidowy oraz osoby, co do których nie jest wymagane posiadanie certyfikatu.