Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Ostatni zimowy wyjazd 2018

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Ostatni wyjazd zimowy 2018 - Rokytnice nad Jizeru

W górach w dalszym ciągu panują wyśmienite warunki narciarskie, mimo to musimy powoli szykować się do zakończenia sezonu zimowego. Zapraszamy Państwa na prawdopodobnie ostatni w tym sezonie wyjazd zimowy. Jak zdecydowali Państwo na Facebooku będziemy organizowali wyjazd do Rokytnicy nad Jizeru. Wyjazd odbędzie się w sobotę 10 marca 2018 r. zapraszamy Państwa do miejsca, gdzie praktycznie na wszystkich nartostradach panują doskonałe warunki narciarskie i czynne są wszystkie wyciągi. Do Rokytnicy jedziemy oczywiście przez Jakuszyce więc zapraszamy również zwolenników biegania na nartach, którzy będą mogli rozkoszować się kilometrami przygotowanych tras biegowych.

Oprócz przygody narciarskiej proponujemy Państwu wzięcie udziału w zimowym spacerze z Rokytnicy (Lysej Hory) przez Labską Boudę i źródła Łaby do Harrachova. W większości po szlaku przygotowanym dla biegaczy narciarskich, więc jeśli nie będzie mocnych opadów śniegu na kilka dni przed wyjazdem, nie powinniśmy się w niego zapadać. Pod Lysą Hore planujemy podjechać wyciągiem, którego koszt dla osób dorosłych wynosi 100 CZK. Dalej pójdziemy niemal po prostym (jak na warunki górskie) do Łabskiej Boudy, gdzie zrobimy sobie przerwę. Ten odcinek powinien zająć nam 1 do 2 godzin marszu. W zależności od pogody możemy wybrać krótszą lub dłuższą trasę. Następnie będziemy kierowali się w stronę źródeł Łaby, przez które przejdziemy kierując się do niebieskiego szlaku, którym zejdziemy do Harrachova. Po drodze będziemy mijali Mumlawski Wodospad, który o tej porze roku najczęściej jest zamarznięty i robi olbrzymie wrażenie. Przy sprzyjającej pogodzie może to być super zabawa nawet dla rodzin z dziećmi. Praktycznie całym niebieskim szlakiem można bezpiecznie zjechać do Harrachova na saneczkach lub jabłuszku. Jest również możliwość skrócenia sobie drogi nie przechodząc przez Łabską Boudę, a zaraz po rozpoczęciu trekkingu odbić na niebieski szlak prowadzący do Harrachova.

Zapraszamy również miłośników biegania na nartach. Autobusem zatrzymamy się w Jakuszycach, lub jeśli ktoś dysponuje własnym sprzętem może pojechać do Rokytnicy i pobiegać na tamtejszych trasach, lub razem z grupą trekkingową przebiec do Szklarskiej Poręby.

Większość uczestników wyjazdu zapewne uda się jeździć na trasach do największego ośrodka w Rokytnicy czyli Horni Domky - cennik kompleksu. W podobnej odległości od autokaru znajduje się również sporo mniejszy kompleks Modra Hvezda - Bahynka dla osób, które jeszcze nie czują się pewnie na dużych nartostradach, gdzie spokojnie można szlifować technikę jazdy, a i sporo zaoszczędzić na karnecie.

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 6:15 z parkingu pod MOK w Głogowie, w sobotę 10 marca 2018 r.. Koszt uczestnictwa to 55 zł. Proponujemy Państwu również wykupienie dodatkowego ubezpieczenia w cenie 5 zł/os obejmującego Koszty Leczenia i Akcji Ratunkowej w Czechach, NNW, oraz OC na stoku. Aby z niego skorzystać w trakcie dokonywania rezerwacji prosimy w uwagach wpisać dane do ubezpieczenia: imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz PESEL, oraz rozliczając się za wyjazd doliczyć 5 zł.