Wyjazd do Harrachova na Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich 2014

Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Wyjazd do Harrachova na Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich 2014

Od 13 do 16 marca w Harrachovie będą się odbywały Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich. Podczas sobotniego konkursu indywidualnego zamierzamy pokibicować Polskim Skoczkom.

Zawody w Harrachovie odbywają się na jednej z największych skoczni mamucich na świecie. Punkt konstrukcyjny skoczni to 185m, a rekordziści uzyskiwali tu odległości sporo powyżej 200m. W 2001 roku rekord skoczni ustanowił tu Adam Małysz uzyskując odległość 206,5m, który jeszcze w tym samym dniu został wyrównany przez Janne Ahonena, a dzień później pobity przez Risto Jussilainena, który uzyskał odległość 212,5m. Dzisiejszy rekord skoczni 214,5m uzyskało dwóch zawodników Matti Hautamäki w 2002r. oraz Thomas Morgenstern w 2008r. Bliski poprawienia rekordu był w 2013r. Słoweniec Jurij Tepeš, który przewrócił się po uzyskaniu odległości 220m.

Udało nam się zarezerwować bilety już na CZWARTY autokar - tą rezerwację musimy potwierdzić do 28 lutego i do tego czasu będzie można bez przeszkód rezerwować miejsca. Osoby, które już zakupiły bilety również mogą się z nami zabrać płacąc jedynie za przejazd - po wcześniejszym kontakcie.

Koszt uczestnictwa - przejazd w obie strony + wstęp to 135 zł/os. Zawody zaczynają się serią próbną o godzinie 15, a my planujemy wyjechać nieco wcześniej, by na miejscu być około 13. Biorąc to pod uwagę wyjazd zaplanowaliśmy na godzinę 9:30 w sobotę 15 marca 2014r. z parkingu pod MOK w Głogowie.

UWAGA !!! - zgodnie z danymi przekazanymi od organizatora dzieci poniżej 140 wzrostu oraz do 12 roku życia, oraz osoby niepełnosprawne po okazaniu legitymacji wchodzą bez biletu. Za takie osoby koszt uczestnictwa w wyjeździe to 55zł. Przy dokonywaniu rezerwacji na taką osobę proszę dopisać to w uwagach podczas rezerwacji, a dokonując płatności odpowiednio przeliczyć kwotę.