Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Wyjazd narciarski do Peca pod Śnieżką - 21.01.2023

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Wyjazd zimowy do Peca pod Śnieżką

Wygląda na to, że zima w góry powróciła. Czekaliśmy na ten moment z niecierpliwością i w końcu możemy Państwa zaprosić na pierwszy w tym sezonie wyjazd Zimowy. Oprócz jazdy na nartach czy snowboardzie zapraszamy na mały zimowy trekking ze Śnieżki do Peca pod Śnieżką. Przy dobrej pogodzie będzie to idealny sposób na spędzenie czasu nawet dla rodzin z dziećmi.

Trekking z Peca pod Śnieżką na Śnieżkę większość trasy przejedziemy gondolką na Różową Horę. Przy dobrych warunkach atmosferycznych będzie można wjechać gondolką na samą Śnieżkę, z której zejdziemy już szlakiem do Domu Śląskiego - to zejście będzie najtrudniejszym fragmentem całej wycieczki. Potem już okrężną drogą zejdziemy do Peca Pod Śnieżką. Mamy również przygotowaną alternatywną trasę w przypadku gorszej pogody. Możemy np. wyruszyć z Różowej Hory w kierunku Wielkej Upy.

Cennik kolejki gondolowej na Śnieżkę.

Narciarstwo i Snowboard - w tym sezonie wyjątkowo długo czekaliśmy na odpowiednie warunki na stokach. Dziś stoki w Pecu pod Snieżką wyglądają już całkiem przyzwoicie, a na przyszły tydzień zapowiadane są mrozy wraz z opadami śniegu, co przy dodatkowym sztucznym naśnieżaniu powinno pozwolić przygotować stoki na naprawdę dobrym poziomie. Już dziś wszystkie główne nartostrady (prócz czarnej) są udostępnione dla narciarzy i snowboardzistów.

Wyjazd zaplanowaliśmy na godzinę 6:15 z parkingu pod MOK, w sobotę 21 stycznia 2023 r. Koszt uczestnictwa w wyjeździe to 85 zł/os. Proponujemy Państwu również wykupienie dodatkowego ubezpieczenia w cenie 8 zł/os obejmującego Koszty Leczenia i Akcji Ratunkowej w Czechach, NNW, oraz OC na stoku. Aby z niego skorzystać w trakcie dokonywania rezerwacji prosimy w uwagach wpisać dane do ubezpieczenia: imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz datę urodzenia, oraz rozliczając się za wyjazd doliczyć 8 zł.