Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Festiwal Światła w Pradze

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Festiwal Światła w Pradze - drugi autokar

Z uwagi na duże zainteresowanie wyjazdem rozpoczęliśmy rezerwacje miejsc na drugi autokar. Jednocześnie informujemy Państwa, że dołożymy wszelkich starań, aby ewentualny dyskomfort związany z większą ilością osób był jak najmniej odczuwalny dla Państwa.

W sobotę 12 października 2019 r. zapraszamy Państwa na wycieczkę do Pragi, gdzie będzie odbywał się Festiwal Światła, w ramach którego najważniejsze zabytki Praskiej starówki, za sprawą techniki zwanej mapowanie światłem, pokażą nam się z zupełnie innej strony. Można nawet powiedzieć, że niektóre budynki wręcz ożyją.

W weekend od 10 do 13 października 2019 r. w Pradze ze starówką wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO odbywać się będzie Festiwal Światła. Signal festival to festiwal światła, video mappingu i instalacji świetlnych, który jest jednym z największych wydarzeń kulturalnych w Republice Czeskiej. Ulice i przestrzeń publiczna Pragi, jej najsłynniejsze zabytki i mniej znane zakątki w czasie czterech wieczorów, pod batutą czeskich i światowych artystów designu świetlnego, zostaną przekształcone w obiekty artystyczne i przestrzenie, które w niekonwencjonalnych formach pokażą różne twarze współczesnej i zabytkowej Pragi.Takiego wydarzenia nie możemy przeoczyć dlatego 12 października 2019 r. zapraszamy Państwa na wycieczkę do Pragi.

Wyjazd zaplanowaliśmy na godzinę 12:00 w sobotę 12 października 2019 r. z parkingu pod MOK w Głogowie. Na miejscu będziemy przed godzinę 17:00. Rozpoczniemy od przerwy na obiad i na ewentualny zakup pamiątek. Zwiedzanie z przewodnikiem zaczniemy nieco po godzinie 19:00, kiedy to właśnie rusza festiwal światła. Zwiedzać będziemy max do godziny 23:00 bo właśnie o tej godzinie zostają wyłączone wszystkie podświetlenia. Koszt uczestnictwa w wyjeździe to 105 zł/os.

W trakcie wyjazdu będziemy korzystać z naszego systemu audio przewodnika, dzięki któremu będzie można słuchać przewodnika przez odbiornik FM (radio) wbudowany np. w telefon komórkowy. W związku z tym prosimy zabrać ze sobą zestawy słuchawkowe oraz telefon z obsługą radia FM (uwaga nowe samsungi lub iphony nie posiadają wbudowanych odbiorników FM).