Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Wyjazd narciarski - Zakończenie Ferii Zimowych w Rokytnicy

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Wyjazd Zimowy - zakończenie ferii zimowych w Rokytnicy

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym sezonie podczas feriowych weekendów nie odnotowano zwiększonego ruchu w stacjach narciarskich. Liczymy, że i w nadchodzącą niedzielę nie będzie dłuższych kolejek niż standardowe. W niedzielę 10 lutego 2019 r. zapraszamy Państwa do uroczej Rokytnicy nad Jizerou, gdzie praktycznie na wszystkich nartostradach panują doskonałe warunki narciarskie i czynne są wszystkie wyciągi. Do Rokytnicy jedziemy oczywiście przez Jakuszyce więc zapraszamy również zwolenników biegania na nartach, którzy będą mogli rozkoszować się kilometrami przygotowanych tras biegowych. Rokytnice nad Jizerou to również doskonałe miejsce do stawiania swoich pierwszych kroków na nartach jak i do podszlifowania swoich umiejętności.

Oprócz przygody narciarskiej proponujemy Państwu wzięcie udziału w zimowym spacerze z Rokytnicy (Lysej Hory) do Harrachowa. W zależności od warunków na górze rozważymy kilka tras zejścia np. przez Źródła Łaby lub przez Szrenicę. Pod Lysą Hore planujemy podjechać wyciągiem, którego koszt dla osób dorosłych wynosi 100 CZK. Dalej pójdziemy niemal po prostym (jak na warunki górskie) w kierunku Szrenicy. W okolicach Źródeł Łaby podejmiemy decyzję, którą trasą będziemy kontynuowali przejście - przez Szrenicę dłuższą trasą czy krótszą bezpośrednio do Harrachowa. Wszystkie opcje trasy są stosunkowo proste, i jeśli tylko nie będzie dużo świeżego miękkiego śniegu, to nie powinno być problemu z przejściem trasy. Oczywiście przy trudnych warunkach atmosferycznych dostosujemy się zmieniając trasę :).


Zapraszamy również miłośników biegania na nartach. Autobusem zatrzymamy się w Jakuszycach, lub jeśli ktoś dysponuje własnym sprzętem może pojechać do Rokytnicy i pobiegać na tamtejszych trasach, lub razem z grupą trekkingową przebiec do Szklarskiej Poręby.

Nauka jazdy na nartach - na tym wyjeździe będziemy również prowadzić naukę jazdy na nartach. Na małych i bezpiecznych stokach. Zakładamy grupę max 10 osób, jeśli masz ochotę się nauczyć jeździć na nartach to zapraszamy. Prosimy wpisać w uwagach ile osób jest chętnych do nauki jazy i poinformowanie nas o tym telefonicznie na numer 605 11 72 72 - tak byśmy mogli z wyprzedzeniem wiedzieć ile osób będzie chętnych do nauki. Naukę będziemy prowadzić na stokach ośrodka Modra Hvezda - Bahynka - cennik wyciągów, do tego należy doliczyć koszt wypożyczenia sprzętu w granicach 300 CZK. Jest to również doskonały stok dla tych, którzy w tym roku rozpoczęli przygodę z narciarstwem - to idealne miejsce by doskonalić swoje umiejętności.

Większość uczestników wyjazdu zapewne uda się jeździć na trasach do największego ośrodka w Rokytnicy czyli Horni Domky - cennik kompleksu. W podobnej odległości od autokaru znajduje się również sporo mniejszy kompleks dla osób, które jeszcze nie czują się pewnie na dużych nartostradach, gdzie spokojnie można szlifować technikę jazdy.

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 6:15 z parkingu pod MOK w Głogowie, w niedzielę 10 lutego 2019 r.. Koszt uczestnictwa to 60 zł. Proponujemy Państwu również wykupienie dodatkowego ubezpieczenia w cenie 5 zł/os obejmującego Koszty Leczenia i Akcji Ratunkowej w Czechach, NNW, oraz OC na stoku. Aby z niego skorzystać w trakcie dokonywania rezerwacji prosimy w uwagach wpisać dane do ubezpieczenia: imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz datę urodzenia, oraz rozliczając się za wyjazd doliczyć 5 zł.