Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Wyjazd do Peca pod Śnieżką

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Wyjazd do Peca pod Śnieżką - 2_02_2020

Zapraszamy Państwa na kolejny ciekawy zimowy wyjazd, gdzie oprócz jazdy na nartach czy snowboardzie wybierzemy się na mały, zimowy trekking, tym razem ze Śnieżki do Przełęczy Okraj. Przy dobrej pogodzie będzie to idealny sposób na spędzenie czasu nawet dla rodzin z dziećmi.

Trekking - z Peca pod Śnieżką na Śnieżkę dostaniemy się wjeżdżając gondolą. W zależności od warunków atmosferycznych oraz możliwości fizycznych uczestników wjedziemy na Śnieżkę lub do połowy na Różową Horę. Kto będzie czuł się na siłach, będzie mógł wejść na Śnieżkę z Różowej Hory, wjeżdżając połowę trasy wyciągiem. Ze Śnieżki zejdziemy czerwonym szlakiem do Schroniska Jelonka, gdzie zrobimy sobie małą przerwę. Dalej w zależności od pogody i chęci przejdziemy czerwonym lub żółtym szlakiem do Przełęczy Okraj.
Z Przełęczy postaramy się złapać jakiś liniowy bus, którym zjedziemy do Peca, lub na spotkanie z autokarem. W razie problemów z busem zamówimy nasz autokar, by po nas przyjechał. Szacowany koszt zjazdu około 5-7 zł/os.
Szlak ze Śnieżki do Przełęczy Okraj ma długość 8 kilometrów plus ewentualne wejście z Różowej Hory na Śnieżkę około 1,5 km.
W trakcie trekkingu należy liczyć się z kosztami wjazdu gondolą na Śnieżkę oraz przejazdu linowym busem. Cennik kolejki gondolowej na Śnieżkę.
Mamy również przygotowaną alternatywę przejścia przy niesprzyjającej pogodzie.

Na trekking warto również zabrać ze sobą saneczki lub jabłuszka. Na sporej części trasy będzie można sobie na nich pozjeżdżać.

Narciarstwo i Snowboard na trasach resortu Jańskie Łaźnie - Pec Pod Śnieżką warunki śniegowe zaczęły znów się poprawiać. W zasadzie wszystkie trasy są już czynne a prognozy pogody zapowiadają opady świeżego śniegu jeszcze w tym tygodniu. Warto podkreślić, że w obu resortach (Pec Pod Śnieżką i Jańskie Łaźnie) można jeździć na jeden karnet narciarski, a między resortami można poruszać się darmowymi ski-busami, lub ratrakiem przez góry.

Wyjazd zaplanowaliśmy na godzinę 6:15 z parkingu pod MOK, w niedzielę 2 lutego 2020 r. Koszt uczestnictwa w wyjeździe to 60zł/os. Proponujemy Państwu również wykupienie dodatkowego ubezpieczenia w cenie 5 zł/os obejmującego Koszty Leczenia i Akcji Ratunkowej w Czechach, NNW, oraz OC na stoku. Aby z niego skorzystać w trakcie dokonywania rezerwacji prosimy w uwagach wpisać dane do ubezpieczenia: imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz PESEL, oraz rozliczając się za wyjazd doliczyć 5 zł.