Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

ZOO w Pradze

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Dzień dziecka w praskim ZOO

W sobotę 8 czerwca 2019 r. zapraszamy Państwa na wycieczkę do Pragi , gdzie zdecydowana większość uczestników uda się do praskiego ZOO, które w ubiegłym roku w prestiżowym rankingu TripAdvisor.com zdobyło 5-tą pozycję wśród 25 najlepszych ogrodów zoologicznych na świecie. Lepsze okazały się jedynie Loro Park w Hiszpanii, ZOO w San Diego, ZOO w Singapurze oraz ZooParc de Beauval we Francji. Nie był to debiut praskiego ZOO na liście najlepszych ZOO na świecie. Od lat praskie ZOO notuje miejsca w pierwszej piątce najlepszych ZOO na świecie. ZOO w Pradze jest również drugim najchętniej odwiedzanym miejscem przez turystów w Czechach, wyprzedza je jedynie Zamek w Pradze. Zachęcamy również do uczestnictwa w wyjeździe osoby, które chciałyby pospacerować po Pradze na własną rękę. Korzystając z transportu publicznego w kilka chwil można dojechać do praskiej starówki.

Już za kilka dni będziemy świętować Dzień Dziecka, a wyjazd do praskiego ZOO może okazać się wyśmienitym prezentem. Ze względu na przypadające na 1 czerwca dni Głogowa zdecydowaliśmy się zorganizować ten wyjazd 8 czerwca 2019 r.

Co przyciąga turystów do ZOO w Pradze?

Zacząć należy od samego położenia, tuż przy rzece Wełtawie na skalistym zboczu. Z wielu miejsc rozciąga się wspaniały widok na Pragę. Funkcjonuje tu nawet wyciąg krzesełkowy - niestety za dodatkową opłatą, którym można ułatwić sobie zwiedzanie ZOO. Na uwagę zasługuje również tematyczne pawilony jak np. Indonezyjska Dżungla, Dom Afrykański czy Pawilon Goryli. Turystów zachwyca również wybieg dla żyraf z drewnianym tarasem widokowym nad głowami tych wysokich ssaków, czy dwupoziomowy dom żyraf, w którym przez szybę możemy obserwować zwierzęta raz z dołu, a za chwilę spojrzeć im prosto w pyski. Wrażenie robi również wybieg dla słoni, który jest przynajmniej kilka jeśli nie kilkunastokrotnie większy od wybiegów dla słoni znanych choćby z ZOO we Wrocławiu. Możemy tu podziwiać również białe niedźwiedzie baraszkujące w wodzie tuż za szybą, obejrzeć pokaz tresury kotik afrykańskich czy spojrzeć prosto w oczy wielkiej anakondzie tuż za grubą szybą.

Całe praskie ZOO sprawia wrażenie bardzo przestronnego, szczególnie dla zwierząt. Nie ma się tu czemu dziwić, gdyż powierzchnia ZOO to prawie 60 hektarów. Nie przeszkadza to jednak obserwacji zwierząt czasem z naprawdę niewielkich odległości.

Praskie ZOO to również miejsce, do którego chce się wracać. Można tu spędzić cały dzień ani przez chwilę się nie nudząc. Jest tu również plac zabaw dla dzieci, jak i otwarta w zeszłym roku restauracja zawieszona na 12,5 m nad ziemią. Oczywiście jest i tradycyjna duża restauracja, w której zgłodniały turysta może dostarczyć spalone wcześniej kalorie.

Nasze stowarzyszenie będzie gościło już w praskim ZOO po raz piąty i śmiało możemy powiedzieć, że jest to najlepsze ZOO jakie dotychczas mieliśmy okazję zwiedzać.

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 6:00 z parkingu pod MOK w Głogowie w sobotę 8 czerwca 2019 r. Powrót nieco po godzinie 21. Koszt uczestnictwa to 95 zł/os plus wstęp do ZOO - 200 CZK osoby dorosłe, oraz 150 CZK dzieci, studenci, emeryci oraz osoby niepełnosprawne. Osoby powyżej 70 roku życia wstęp 1 CZK. Bilet rodzinny 2+2 600 CZK.
Uwaga !!! na bilety wstępu dostaniemy 10% rabatu od podanych cen powyżej, aby ułatwić nam rozliczenie za wstęp do ZOO postanowiliśmy tą różnice wkalkulować w cenę za przejazd odpowiednio ją obniżając. Reasumując za wstępy będziemy pobierali opłaty podane wyżej - odpowiednio 200 i 150 CZK.