Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Z wizytą na Sky Bridge 721

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Przygoda na Sky Bridge 721

W maju mieliśmy okazję niemal na otwarcie skorzystać z nowej atrakcji turystycznej w Czechach. Był to Sky Brigde 721, NAJDŁUŻSZY MOST WISZĄCY DLA PIESZYCH NA ŚWIECIE. Most jest położony 95 metrów nad górską doliną. Długość Mostu to 721-metrów. Przejście Mostem daje nam możliwość przedostania się z jednego grzbietu górskiego na drugi. Już wówczas byliśmy pewni, że niedługo wrócimy na tą niezwykłą atrakcję.

Już w sobotę 10 września 2022 r. pojedziemy do miejscowości Dolni Morava, skąd proponujemy Państwu dwie możliwości dostania się na Sky Bridge 721:
- pierwsza opcja to: 4,5 km podejście na Wiszący Most, trasa będzie przebiegać pod Wiszącym Mostem, co da tym z Państwa co zdecydują się na ten wariant możliwość podziwiania Mostu także z dołu.
- alternatywą dla osób, które nie będą chciały zaczynać trasy od trekkingu, jest wjazd kolejką linową na Wiszący Most, w tym wypadku dla chętnych będzie również możliwość odwiedzenia np. Ścieżki w Chmurach.

Przed wejściem na Wiszący Most planujemy zbiórkę w okolicach Schroniska Slamenka, jednak nie będziemy mieli czasu, aby tam dłużej się zatrzymać dlatego też prosimy, aby przygotować plecaki z przekąskami na pierwszą część dnia.

Wszyscy spotkamy się razem przed wejściem na most.

Przejście mostem to 721 metrów.

Po przejściu przez most znów podzielimy się na dwie grupy:
- wersja lekka zakłada powrót do górnej stacji wyciągu i zjazd w dół wyciągiem.
- wersja nieco bardziej wymagająca to 7-8 kilometrowe zejście pod dolną stację kolejki linowej.

Całość trasy ewentualnego trekkingu ma długość około 12 kilometrów, co nie powinno stanowić problemu do przejścia niemal dla każdego wędrowca.


Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 6:00 z parkingu pod MOK w Głogowie w sobotę 10 września 2022 r. Koszt uczestnictwa to 130 zł/os. Do ceny należy doliczyć cenę biletów wstępu na Wiszący Most - 440 CZK osoby dorosłe oraz 245 CZK bilety ulgowe (dotyczy opcji bez kolejki linowej), opcja z kolejką linową w górę (jedna strona) to - 665 CZK osoby dorosłe oraz 400 CZK bilety ulgowe. Ceny ulgowe obowiązują dla dzieci, które nie skończyły 15 lat.

Uwaga podane wyżej ceny obowiązują jedynie przy zakupie biletów przez internet, jednocześnie zakup na miejscu na wybraną godzinę może okazać się niemożliwy. Dlatego prosimy o zakup biletów na godzinę 13:00. Dnia 10 września 2022 r.

Zakupu biletów można dokonać na stronie: e-schop

Można wybrać Polską wersję językową strony.
W przypadku problemu z zakupem biletów prosimy o kontakt z nami: 605 11 72 82.