Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Wyjazd w góry na dwa dni

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Dwudniowy wyjazd w góry

Przeżyj razem z nami niesamowitą przygodę. Już w weekend na przełomie maja i czerwca organizujemy dwudniowy wyjazd w Karkonosze, gdzie będziemy podziwiać malownicze krajobrazy naszych pięknych gór. Większość trasy przejdziemy szlakiem Przyjaźni Polsko–Czeskiej z Przełęczy Okraj do Szklarskiej Poręby z noclegiem w schronisku Strzecha Akademicka wybudowanego na wysokości ponad 1250m n.p.m.

Trasę rozpoczniemy podejściem drogą pod Przełęcz Okraj, od miejsca gdzie będzie Nas mógł podwieźć autokar. Przełęcz Okraj znajduje się na wysokości 1046m n.p.m pomiędzy Kowarskim Grzbietem a Lasockim Grzbietem. Z przełęczy zaczniemy nasz prawdziwy treking już w kierunku Śnieżki - najwyższego szczytu Karkonoszy 1602m n.p.m., przez którą przejdziemy kierując się już do schroniska Strzecha Akademicka, gdzie spędzimy noc. Kto ma ten zabiera gitarę. W schronisku mamy zarezerwowane miejsca w dużych kilkuosobowych pokojach. Będziemy mieli okazję poczuć klimat dawnych wypraw górskich czy rajdów pieszych. Drugiego dnia przejdziemy dalej szlakiem czerwonym w kierunku Szklarskiej Poręby. Zobaczymy na ile starczy nam czasu i jak daleko uda nam się przejść tego dnia. W zależności od sił wycieczkę będziemy mogli zakończyć nawet za Szklarską Porębą np. w Jakuszycach lub zejść ze szlaku nieco szybciej i zakończyć ją przy wodospadzie Szklarki.

Zaproponowany przez nas szlak jest średniej trudności (większość szlaku można nawet określić jako łatwy), zarówno dla wprawionych ludzi gór, którzy miło będą chcieli spędzić czas w Górach jak i osób, które po raz pierwszy pojadą w góry - nawet rodziny z dziećmi.

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 6:30 z parkingu pod MOK w Głogowie 31 maja 2014r powrót wieczorem 1 czerwca 2014r. Koszt uczestnictwa w wyjeździe to 85zł - w cenę wliczono przejazd w obie strony oraz nocleg w schronisku (we własnych śpiworach). Będzie możliwość skorzystania z pościeli dostępnej w schronisku za dodatkową opłatą kilku złotych. Wyżywienie we własnym zakresie.