Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Czeska Szwajcaria

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Czeska Szwajcaria - ukojenie między skałami

W sobotę 6 lipca 2019 r. zapraszamy Państwa na trekking przez Czeską Szwajcarię. Ze względu na gorący okres sporą część trekkingu przejdziemy przez jeden z najciekawszych wąwozów Republiki Czeskiej – wąwóz rzeki Kamienicy.

Trekking rozpoczniemy z miejscowości Jetrichovice czerwonym szlakiem przez Jetrichovickie Steny. Trzymając się czerwonego szlaku przejdziemy przez kilka punktów widokowych, między innymi Skała Marii czy Ściany Wilhelminy, odwiedzimy pozostałości po zamku Saunstejn oraz przejdziemy pod Małą Pravcicką Bramą. Z czerwonym szlakiem rozstaniemy się na dobre przy dużym parkingu z którego zejdziemy niebieskim szlakiem do wąwozu rzeki Kamienica. Wysokie ściany z Piaskowca i przepływająca między nimi woda tworzy tam wspaniały mikroklimat, a porastająca okolice roślinność w połączeniu z promieniami wpadającego słońca tworzą niezapomniane widoki. Trzeba też pamiętać, że nawet w upalne lato wyczuwa się tam przyjemny chłód. Wąwozem będziemy się poruszali żółtym szlakiem w kierunku Hreńska, część drogi będziemy musieli przepłynąć kilkunastoosobowymi łódkami – będą to dwie przeprawy zwane Divoka Souteska i Edmundowa Souteska. Koszt obu przepraw to 140 CZK/os dorosła i 70 CZK/os dzieci, uczniowie, studenci i emeryci. Trekking zakończymy w miejscowości Hreńsko.

Trudność trasy można określić jako średnią – a te trudniejsze odcinki to wejścia na punkty widokowe, na które nie każdy będzie musiał wchodzić.

Wyjazd autokaru zaplanowany jest na godzinę 6:15 z parkingu pod MOK w Głogowie w sobotę 6 lipca 2019 r. Koszt uczestnictwa w wyjeździe to 85 zł/os plus koszt przeprawy łodziami: 140 CZK/os dorosła i 70 CZK dzieci, uczniowie, studenci i emeryci.

UWAGA !!! - w ciągu kilku godzin miejsca praktycznie się już skończyły. Jest kilka miejsc niepotwierdzonych do końca, jutro się to wszystko powinno wyjaśnić. Z tego względu ilość dostępnych miejsc na stronie może ulec zmianie. Może być tak, że nie będzie ich dostępnych, a zaraz potem mogą się pojawić. W przypadku braku wolnych miejsc na stronie, zachęcamy do zapisania się na listę rezerwową. Jeśli będzie Państwa na liście rezerwowej wystarczająco dużo zaproponujemy ten sam wyjazd, w późniejszym terminie.