Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Trekking, Ognisko i Nocne Zwiedzanie Srebrnej Góry

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
wyjazd - Trekking przez Góry Bardzkie, ognisko i Nocne Zwiedzanie Twierdzy Srebrna Góra

W sobotę 18 sierpnia 2018 r. zapraszamy Państwa na trekking przez Góry Bardzkie z Barda do Srebrnej Góry, gdzie zrobimy sobie ognisko, a po zmroku weźmiemy udział w nocnym zwiedzaniu Twierdzy Srebrna Góra, podczas którego czeka na nas wiele atrakcji jak np. wystrzał z repliki XVIII w. armaty.

Trekking - rozpoczniemy z miejscowości Bardo i ruszymy niebieskim szlakiem w kierunku Twierdzy Srebrna Góra po drodze wejdziemy na Młynarz - 412 m n.p.m., Wielką Cisową Górę - 585 m n.p.m. czy Wilczak - 633 m n.p.m.. W niedalekiej odległości miniemy również wiele innych ciekawych szczytów. Praktycznie pod samą Twierdzą zmienimy szlak na czerwony, który poprowadzi nas wprost do wejścia do Srebrnej Góry. Długość trasy to około 17 km, o średniej trudności z wieloma, krótkimi podejściami i zejściami. Podobnie jak w Górach Suchych, Sowich czy Wałbrzyskich.

Ognisko - na terenie Twierdzy Srebrna Góra mamy zamówione ognisko, przy którym będziemy mogli posiedzieć i usmażyć przywiezione ze sobą kiełbaski (każdy we własnym zakresie).

Nocne Zwiedzanie Twierdzy Srebrna Góra - "to oferta, podczas której przewodnicy w mundurach epokowych wraz z uczestnikami wchodzą w inny – nocny wymiar Twierdzy. Standardowe zwiedzanie, oparte na historycznych faktach, nocą przybiera formę legend osnuwających Twierdzę. Nocne Zwiedzanie rozpoczyna się marszem z pochodniami lub latarenkami i szturmem na Twierdzę."
W programie znajdziemy m.in. :
- pobór rekrutów i wcielenie do regimentu;
- prezentację broni czarnoprochowej;
- zwiedzanie mini muzeum;
- strzał z repliki XVIII w. armaty
- przejście przez pomieszczenia mieszkalno obronne;
- zawody sprawnościowe;
a co dzieje się później, to już tajemnica, którą Twierdza Srebrna Góra odkrywa przed światem wyłącznie nocą.

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 10:00 w sobotę 18 sierpnia 2018 r. z parkingu pod MOK w Głogowie. Na miejsce dojedziemy około godziny 13:30. Po około 6 -7 godzinach dojdziemy pod Twierdzę Srebrna Góra, czyli około 20 rozpoczniemy zabawę przy ognisku. Zwiedzanie twierdzy rozpoczniemy o godzinie 22:00, a w drogę powrotną wyruszymy o północy. W Głogowie powinniśmy być po godzinie 3:00.

Koszt uczestnictwa w wyjeździe to 70 PLN/os plus nocne zwiedzanie Twierdzy 35 PLN/os.