Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Trekking oraz pobyt w termach w Bad Schandau

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Trekking przez Szwajcarię Saksońską do term w Bad Schandau

Tym razem zapraszamy Państwa na wyjazd w sobotę 9 kwietnia 2016 r. do Szwajcarii Saksońskiej w okolice miejscowości Bad Schandau. Przejdziemy jednym z piękniejszych widokowo szlaków w Szwajcarii Saksońskiej. Wybraliśmy go specjalnie ze względu na ilość punktów widokowych. Na zakończenie trekkingu udamy się do jednych z najciekawszych term w tej części Europy.

Trekking:
Autokarem spróbujemy podjechać do miejscowości Lichtenhainer Wasserfall, gdzie jeszcze przed trekkingiem podejdziemy pod wodospad, który może nie imponuje wysokością, ale dzięki temu, że składa się z wielu kaskad można tu posłuchać przepiękne głosy natury porównywane przez część turystów do dźwięków wagnerowskich symfonii. Spod wodospadu ruszymy czerwonym szlakiem już wprost na ścieżki "Saksońskiego Raju". Do Bad Schandau będziemy mieli nieco ponad 12 kilometrów z czego, aż 7 kilometrów będziemy przechodzić przez wspaniałe formy piaskowcowych gór stołowych Szwajcarii Saksońskiej, a 2 kilometry przez miasto Bad Schandau do term. Na trasie wejdziemy na kilka punktów widokowych, z których przepięknie będzie widać okolice.
Będziemy szli szlakami:
Czerwonym z Lichtenhainer Wasserfall do Kuhstall dalej czerwonym, aż wejdziemy na mały Winterberg i następnie niebieskim i niebiesko-czerwonym, aż do Bad Schandau. Wybraliśmy jedne z główniejszych szlaków, tak by nie przysporzyły nam większych problemów. Trzeba się jednak będzie liczyć z kilkoma podejściami i zejściami - tak jak to często bywa w górach stołowych.

Termy w Bad Schandau:
Niezwykłe SPA, baseny z relaksującą muzyką oraz wieczorne pokazy gry świateł przyciągają turystów z całego świata do term w Bad Schandau. Oprócz niezwykłego klimatu światło-dźwięk do dyspozycji gości oddano baseny, których ogólna powierzchnia przekracza 18 arów - w tym baseny wewnętrzne oraz baseny pod gołym niebem, baseny z różną temperaturą wody, w każdym basenie wbudowane jacuzzi, basen z nurtem. Termy w Bad Schandau to nie tylko baseny, usytuowano tu również kilkanaście różnego rodzaju saun o łącznej powierzchni 700 metrów kwadratowych z czego połowa znajduje się na wolnym powietrzu. Bez przeszkód można tu po seansie w saunie odsapnąć na powietrzu znajdując się jednocześnie w miejscu, z którego niemal w każdą stronę można dostrzec pobliskie piaskowce Szwajcarii Saksońskiej.
W termach spędzimy około 3,5 godziny.

Wyjazd zaplanowaliśmy na godzinę 6:30 - 9 kwietnia 2016 r. z parkingu pod MOK w Głogowie. Trekking rozpoczniemy kilka minut po godzinie 10, a do Bad Schandau dojedziemy około godziny 16 - 17 (spokojnym tempem z kilkoma przerwami). W termach kupimy bilety do 4 godzin więc w powrotną drogę wyruszymy około godziny 20-21. Do Głogowa powinniśmy dojechać jeszcze przed północą.

Koszt uczestnictwa w wyjeździe to 85 zł/os plus wstęp do term - 14 EURO / os bilet grupowy lub 10 EURO dzieci do lat 14.

W wyjeździe mogą brać udział również osoby, które nie przepadają za chodzeniem po górach. Można zrobić sobie, krótki spacer w okolicach miejscowości Lichtenhainer Wasserfall zrelaksować się w okolicy wodospadu, wypić kawkę w pobliskiej restauracji i przejechać zabytkowym tramwajem do Bad Schandau (jedna linia prawie nie da się zabłądzić) - przejazd - 5 EURO/os. W Bad Schandau tramwaj dojeżdża niemal pod same termy - kilkaset metrów. Można zrobić sobie jeszcze spacer po malowniczym miasteczku i wykupić całodzienny bilet w termach - w cenie 26 EURO.

W wersji ekonomicznej można zrezygnować z wejścia do term i czas poświęcić na zwiedzenie miejscowości Bad Schandau - jest tam naprawdę co oglądać, a te 3-4 godziny zapewne miną w mgnieniu oka.