Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Ścieżka w Koronach Drzew + Trekking

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Ścieżka w Koronach Drzew oraz trekking z Jańskich do Peca

UWAGA - ROZPOCZYNAMY REZERWACJĘ NA DRUGI AUTOKAR

Z początkiem lipca tuż za granicą z Czechami otwarto nową atrakcję turystyczną. Jest to 1,3 kilometrowa drewniana ścieżka między i nad koronami drzew. Konstrukcja w najwyższym miejscu sięga 45 metrów nad ziemią. Taką robiącą wrażenie w większości drewnianą konstrukcję postawiono w Jańskich Łaźniach. Powstanie takiej ciekawej atrakcji wręcz wymusiło na nas zorganizowanie wyjazdu połączonego z trekkingiem po górach właśnie do Jańskich Łaźni.

W sobotę 15 lipca 2017 r. pojedziemy do Jańskich Łaźni, gdzie dzień rozpoczniemy od wejścia na wspomnianą wyżej ścieżkę, z której będziemy podziwiać zarówno otaczające nas drzewa Karkonoskiego Parku Narodowego jak i przepiękne widoki na okoliczne góry. Po przejściu ścieżki i nacieszeniu się widokami ruszymy w trekking z Jańskich Łaźni do Peca pod Śnieżką.

Trasę rozpoczniemy żółtym szlakiem. Doprowadzi on nas do szlaku niebieskiego, który będzie nas prowadził po zachodnim stoku Czernej Hory - góry, znanej większości narciarzom w okolicy. Niebieskim szlakiem dojedziemy, aż do Siodła pod Kolińską Boudą. Celowo wybraliśmy tą trasę ze względu na najpłynniejsze zdobywanie wysokości. Trasa będzie dłuższa niż alternatywne, za to wysokość będziemy nabierać stopniowo, bez stromych i mocno męczących podejść.

Dalej przejdziemy na czerwony szlak, którym będziemy kierowali się w kierunku Spindlerowego Młyna. Szlakiem tym dojedziemy do górnych stacji wyciągów w Pecu Pod Śnieżką. W tym miejscu przejdziemy na żółty szlak, którym zejdziemy na miejsce naszej zbiórki.

Całość trasy, nie licząc Ścieżki w Koronach drzew, ma długość około 13 kilometrów co nie powinno stanowić problemu do przejścia niemal dla każdego wędrowca.

Posłuchaliśmy również Państwa wcześniejszych uwag i tym razem zaplanowaliśmy więcej wolnego czasu na relaks i dobrą zabawę w schroniskach. Tym razem planujemy wyjechać z Peca pod Śnieżką około godziny 20, co powinno usatysfakcjonować większość smakoszy czeskiego piwa.

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 6:15 z parkingu pod MOK w Głogowie w sobotę 15 lipca 2017 r. Koszt uczestnictwa to 60 zł/os. Do ceny należy doliczyć grupową cenę wstępu na Ścieżkę w Koronach Drzew - 180 CZK osoby dorosłe oraz 150 CZK bilety dzieci między 3-14 lat oraz emeryci.