Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Czeska Szwajcaria w nowej odsłonie

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Trekking przez Czeską Szwajcarię

W sobotę 3 sierpnia 2019 r. zapraszamy Państwa na trekking przez Czeską Szwajcarię w nowej odsłonie. Ze względu na gorący okres sporą część trekkingu przejdziemy przez jeden z najciekawszych wąwozów Republiki Czeskiej – wąwóz rzeki Kamienicy. Ze względu na duże zainteresowanie będzie to drugi wyjazd w to samo miejsce - z nieco zmodyfikowanym planem.

Trasę z poprzedniego wyjazdu podzieliliśmy na dwie części, rezygnując z przejścia środkowej części. Chętne osoby z lepszą kondycją będą mogły oczywiście przejść na własną rękę trasę z poprzedniego wyjazdu.

Trekking rozpoczniemy z miejscowości Jetrichovice czerwonym szlakiem przez Jetrichovickie Steny. Trzymając się czerwonego szlaku przejdziemy przez kilka punktów widokowych, między innymi Skała Marii czy Ściany Wilhelminy. Ten fragment trasy będzie bogaty w miejsca zapierające dech w piersiach. Wchodząc na punkty widokowe nawet przy upalnej pogodzie będziemy mieli okazję skorzystać z naturalnych lodówek między skałami gdzie będziemy mogli się nieco ochłodzić.

Zielonym szlakiem wrócimy do Jetrichowic, gdzie będzie czekał na nas autokar, który podwiezie nas do miejsca, skąd rozpoczniemy kolejną część trasy.

Autokarem podjedziemy pod Koutsky Potok (w rejon Wysokiego Mostu), skąd wzdłuż potoku niebieskim szlakiem dojdziemy do wąwozu rzeki Kamienica. Wysokie ściany z Piaskowca i przepływająca między nimi woda tworzy tam wspaniały mikroklimat, a porastająca okolice roślinność w połączeniu z promieniami wpadającego słońca tworzą niezapomniane widoki. Trzeba też pamiętać, że nawet w upalne lato wyczuwa się tam przyjemny chłód. Wąwozem będziemy się poruszali żółtym szlakiem w kierunku Hreńska, część drogi będziemy musieli przepłynąć kilkunastoosobowymi łódkami – będą to dwie przeprawy zwane Divoka Souteska i Edmundowa Souteska. Koszt obu przepraw to 140 CZK/os dorosła i 70 CZK/os dzieci i emeryci. Trekking zakończymy w miejscowości Hreńsko.

Trudność trasy można określić jako średnią – a te trudniejsze odcinki to wejścia na punkty widokowe, na które nie każdy będzie musiał wchodzić. W porównaniu do poprzedniego trekkingu skróciliśmy trasę o kilka kilometrów co ułatwi przejście i pozwoli dotrzeć do celu w zaplanowanym czasie :).

Wyjazd autokaru zaplanowany jest na godzinę 6:00 z parkingu pod MOK w Głogowie w sobotę 3 sierpnia 2019 r. Koszt uczestnictwa w wyjeździe to 85 zł/os plus koszt przeprawy łodziami: 140 CZK/os dorosła i 70 CZK dzieci i emeryci.