Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Wiszący Most i trekking przez Dolne Moravy

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Most Wiszący i Trekking przez Dolne Morawy

Na połowę maja zaplanowano otwarcie nowej atrakcji turystycznej w Czechach. Jest to Sky Brigde 721, NAJDŁUŻSZY MOST WISZĄCY DLA PIESZYCH NA ŚWIECIE. Most jest położony 95 metrów nad górską doliną. Długość Mostu to 721-metrów. Przejście Mostem daje nam możliwość przedostania się z jednego grzbietu górskiego na drugi. Powstanie takiej ciekawej atrakcji wręcz wymusiło na nas zorganizowanie wyjazdu połączonego z trekkingiem po górach, właśnie z miejscowości Dolni Morava do miejscowości Vojtiskov.

Już w sobotę 14 maja 2022 r. pojedziemy do miejscowości Dolni Morava, skąd rozpoczniemy 4,5 km podejście na Wiszący Most, z tymże taka ciekawostka, trasa będzie przebiegać pod Wiszącym Mostem, co da nam możliwość podziwiania Mostu także z dołu. Alternatywą dla osób, które nie będą chciały zaczynać trasy od trekkingu, jest wjazd kolejką linową na Wiszący Most, w tym wypadku dla chętnych będzie również możliwość odwiedzenia Ścieżki w Chmurach.

Przed wejściem na Wiszący Most planujemy zbiórkę w okolicach Schroniska Slamenka, jednak nie będziemy mieli czasu, aby tam dłużej się zatrzymać dlatego też prosimy, aby przygotować plecaki z prowiantem na całą trasę. Przejście mostem to 721 metrów.

Po zejściu z Mostu zaczniemy dalszą część trekkingu. I tak niebieskim oraz czerwonym szlakiem rowerowym dojdziemy do niebieskiego szlaku pieszego, którym dojdziemy do miejsca, skąd odbierze nas autokar, to jest do miejscowości Vojtiskov.

Całość trasy ma długość około 15 kilometrów, co nie powinno stanowić problemu do przejścia niemal dla każdego wędrowca.


Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 6:00 z parkingu pod MOK w Głogowie w sobotę 14 maja 2022 r. Koszt uczestnictwa to 120 zł/os. Do ceny należy doliczyć cenę biletów wstępu na Wiszący Most - 390 CZK osoby dorosłe oraz 270 CZK bilety ulgowe (dotyczy opcji bez kolejki linowej), opcja z kolejką linową to - 640 CZK osoby dorosłe oraz 440 CZK bilety ulgowe.

Uwaga - 14 maja 2022 r. będzie drugim dniem funkcjonowania tej niezwykłej atrakcji i musimy brać pod uwagę możliwość wystąpienia pewnych utrudnień, które trudno nam obecnie przewidzieć. W celu ich zminimalizowania prosimy, aby jak najszybciej w miarę możliwości uczestnicy wyjazdu dokonali zakupu biletów wstępu na Wiszący Most bezpośrednio przez stronę obiektu. Bilety kupione przez stronę internetową są też nieco tańsze od tych podanych wyżej. Prosimy o zakup biletów na godzinę 13:00. Im więcej osób dokona zakupu biletów jeszcze przed wyjazdem tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia komplikacji na miejscu. Z góry dziękujemy.

Zakupu biletów można dokonać na stronie: e-schop