Trekking przez Rudawy Janowickie

Trekking przez Rudawy Janowickie

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Trekking przez Rudawy Janowickie - kolorowe jeziorka

W sobotę 25 października 2014r. zapraszamy Państwa na wyjazd Trekking przez Rudawy Janowickie, które dzięki niepowtarzalnym krajobrazom oraz kolorowym jeziorkom zaliczane są do Krajobrazowych Cudów Polski.

Wyjazd rozpoczniemy od podejścia z Wieściszowic pod Kolorowe Jeziorka - dawne wyrobiska pirytu, czemu zawdzięczają swoje niepowtarzalne kolory. Po powrocie do autokaru przejedziemy do miejscowości Janowice Wielkie, skąd rozpoczniemy główną część trekkingu podejściem pod Zamek Bolczów. Następnie szlakiem czarnym, a potem niebieskim przejdziemy do Przełęczy Karpnickiej, po drodze mijając takie formy skalne jak - Skalny Most, Piec czy Starościńskie Skały. Z Przełęczy Karpnickiej, gdzie będzie czekał na nas autokar udamy się jeszcze na dwa najbardziej znane szczyty Rudaw Janowickich popularnie zwanymi cyckami lub biustonoszem, na Krzyżną Górę i Sokolik po drodze odwiedzając schronisko Szwajcarka gdzie zrobimy sobie przerwę na nabranie sił. Po powrocie na Przełęcz Karpnicką tuż przed odjazdem zrobimy sobie ognisko, nad którym upieczemy przywiezione ze sobą kiełbaski (każdy we własnym zakresie).

Tego dnia do przejścia mamy:
3km - Kolorowe Jeziorka
7,5km - z Janowic Wielkich na Przełęcz Karpnicką
5km - wejście i zejście na Krzyżną Górę i Sokolik.

Razem do przejścia mamy 15,5km czyli nieco mniej niż na naszych poprzednich wyjazdach i po nieco niższych górach - najwyższą wysokość na jaką wejdziemy będzie to Krzyżna Góra - 654m n.p.m., a trudność trasy można określić na średnio-łatwą. Mimo tego należy liczyć się z tym, że będziemy się poruszać jednak po terenie górskim, wymagającym od nas nieco kondycji. Jeśli nie jesteś pewien czy dasz radę - skonsultuj to z nami zanim zarezerwujesz miejsca.

Koszt uczestnictwa w wyjeździe to 55zł/os. Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 6:00 z parkingu pod MOK w Głogowie.