Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Trekking, Ognisko i Nocne zwiedzanie Zamku Czocha

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Trekking, Ognisko i nocne zwiedzanie Zamku Czocha

W Pierwszy Dzień Wiosny w sobotę 21 marca 2015 r. zapraszamy Państwa na trekking połączony z ogniskiem oraz rzadką okazją nocnego zwiedzania Zamku Czocha - z pokazami walk rycerskich, Białą Damą, degustacją miodu pitnego i chleba.

Wycieczkę rozpoczniemy dojeżdżając do Gryfowa Śląskiego skąd po krótkim zwiedzeniu miasta rozpoczniemy trekking w kierunku Zamku Czocha. Będziemy przechodzić wzdłuż sztucznego zbiornika retencyjnego na Kwisie - jeziora Złotnickiego - przez które już na początku wycieczki przejdziemy ponad 150 metrowym mostem, kładką pieszo-rowerową. Pierwszą część trasy będziemy przechodzić kilkukilometrowym kanionem ze zróżnicowaną linią brzegową jeziora Złotnickiego. Tu będziemy podziwiać wspaniałe krajobrazy i cieszyć się mile i aktywnie spędzanym czasem. Żółty szlak pieszo-rowerowy doprowadzi nas do wysokiej na 36 m zapory na Kwisie z najstarszą w Polsce działającą elektrownią wodną. W pobliżu spróbujemy odnaleźć zabytkową wieżę szubieniczną w Złotnikach Lubańskich.

Kontynuując spacer żółtym szlakiem w kierunku Zamku Czocha - wzdłuż kolejnego jeziora na Kwisie - jeziora Leśniańskiego - na kilkaset metrów przed Zamkiem Czocha dojdziemy do przystani żeglarskiej "Izery", gdzie rozpalimy ognisko, zjemy przyniesiony przez siebie prowiant, pośpiewamy i pogramy na gitarze. Jak dobrze pójdzie to utopimy jakąś Marzannę :).

Po dobrej zabawie zagasimy ognisko i przejdziemy do głównej atrakcji tego dnia, czyli nocnego zwiedzania Zamku Czocha. Tej nocy w Zamku Czocha przygotowali specjalną ofertę, oprócz na ogół dostępnych komnat, będziemy mogli podziwiać walki rycerskie, degustować miód pitny oraz swojski chleb. Nie zabraknie też straszącej Białej Damy. Nocne zwiedzanie rozpoczyna się o godzinie 21 i trwa 2-3 godziny.

Wyjazd zaplanowaliśmy na godzinę 12:00, w sobotę 21 marca 2015 r. Tym samym zaspokoimy w oczekiwaniach nawet najbardziej zagorzałych śpiochów :). Zbiórka zaplanowana jest na parkingu pod MOK w Głogowie. Z powrotem w Głogowie powinniśmy być około 2 w nocy. Koszt uczestnictwa w wyjeździe to 50 zł/os za przejazd w obie strony + 40 zł/os za nocne zwiedzanie Zamku Czocha. Ponieważ musimy szybciej kupić bilety, rozliczamy się od razu za całość - czyli 90 zł/os.