Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Wielka Inscenizacja Historyczna w Konigstein ...

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Wyjazd - Konigstein i wielka inscenizacja historyczna oraz trekking

W sobotę 2 czerwca 2018 r. zapraszamy Państwa na wyjazd do Szwajcarii Saksońskiej, gdzie w Twierdzy Konigstein będziemy podziwiać inscenizację historyczną z ponad 300 aktorami. Do tego mały trekking po formacjach skalnych pobliskich gór stołowych, chwila czasu wolnego w Kurorcie Rathen oraz spacer przez wizytówkę Szwajcarii Saksońskiej Basteje. Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy również wariant wycieczki dla najmłodszych uczestników, z którego również będą mogły skorzystać osoby, które nie będą chciały uczestniczyć w małym trekkingu.

Z Głogowa wyjedziemy dość nietypowo bo o godzinie 8:30. Tak by pod Twierdzą Konigstein znaleźć się około godziny 12:30. Na zwiedzanie i podziwianie inscenizacji będziemy mieli około 2,5 godziny. Już od godziny 11:30 na głównym placu będą się odbywały pokazy muszkieterów i pikinierów, ale główna atrakcja czyli zdobycie twierdzy planowane jest na godzinę 14:00. Każdy będzie mógł zaplanować ten czas na swój sposób ważne, by o godzinie 15:00 znaleźć się w miejscu zbiórki pod Twierdzą Konigstein.

Twierdza Konigstein to jedna z ciekawszych atrakcji turystycznych regionu - olbrzymia saska Twierdza wznosi się na płaskowyżu 247 m nad poziomem pobliskiej Łaby.

Co dodatkowo będzie na nas czekało tego dnia:
"W dniach 2 i 3 czerwca 2018 na twierdzy Königstein zapanuje stan wyjątkowy. Wielka inscenizacja historyczna z ponad 300 aktorami pozwoli przenieść się widzom w czasy, które minęły. Wydarzenie przywołuje rok 1639, kiedy to nadchodzące z Pirny szwedzkie wojska mijały Königstein w drodze do Czech.

Liczne grupy mundurowe z różnych krajów związkowych zapowiedziały już swoją obecność. Na terenie twierdzy rozbity zostanie historyczny obóz polowy z ok. setką namiotów, w których żołnierze będą stacjonować przez cały czas trwania imprezy.

Poczuj ducha żołnierskiego życia tamtych czasów. Na odwiedzających czekają liczne prezentacje, m.in. pokazy pikinierów i muszkieterów, przemarsze z werblami i fanfarami, gotowanie na otwartym ogniu, prezentacje starych rzemiosł artystycznych... oraz oczywiście szturm twierdzy z wykrzystaniem armat i muszkietów!"

Spod Twierdzy udamy się autokarem do miejscowości Pootzsha skąd rozpoczniemy trekking przez Rauenstein do Kurortu Rathen. Nieco urozmaicimy sobie jeszcze trasę przechodząc wzdłuż formacji skalnych wkoło Grosser Barenstein. Do samego Kurortu Rathen dostaniemy się promem przez rzekę Łabę. W kurorcie Rathen zrobimy sobie przerwę na kawę lub ewentualny posiłek (każdy we własnym zakresie). Po przerwie wejdziemy jeszcze na wizytówkę Szwajcarii Saksońskiej formację skalną Bastei, znaną z przepięknego skalnego mostu, którym oczywiście przejdziemy. Po drodze będzie można jeszcze wejść do Rezerwatu Skalnego Bastei. Autokar będzie na nas czekał na pobliskim parkingu.

Wyjazd w drogę powrotna planowany jest na godzinę <>b19:00 - 19:30. W Głogowie powinniśmy być po godzinie 23:00.

Wersja dla małych dzieci.
Trasa trekkingu choć w większości dość prosta ma długość około 10 km. Część trasy przebiega przez formacje skalne, na które wchodzi się schodami wykutymi w piaskowcu, bądź wykonanymi ze stali, kilka miejsc będzie również zabezpieczona stalowymi barierkami. Przejście tej trasy z małymi dziećmi bez specjalnego nosidła może być lekko mówiąc męczące, dlatego proponujemy tym z Państwa, co zdecydują się na udział w wyjeździe z małymi pociechami inne rozwiązanie. Będzie można udać się autokarem na parking pod Bastei, skąd stosunkowo łatwym szlakiem zejść do Kurortu Rathen (około 2 km), drobnym minusem tego rozwiązanie będzie konieczność powrotu tym samym szlakiem do autokaru. W zamian za tą niedogodność będą Państwo mieli około 3 godzin na zwiedzenie z dziećmi Bastei i Kurortu Rathen. Wspomniany szlak nie powinien przysporzyć Państwu problemu zarówno pod względem trudności, jak i orientacji w terenie. Dodatkowo, wręcz na wyrost przygotujemy Państwu mapkę z zaznaczonym szlakiem.

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 8:30 w sobotę 2 czerwca 2018 r. z parkingu pod MOK w Głogowie. Koszt uczestnictwa w wyjeździe to 90 zł/os plus wstępy: Twierdza Konigstein 9 Euro/os, Przeprawa promem do 2 Euro oraz opcjonalny wstęp do Rezerwatu Skalnego Bastei (pozostałości po średniowiecznym zamku Naurathen) 2 Euro. Do twierdzy Konigstein można kupić bilety rodzinne lub ulgowe dla dzieci i osób niepełnosprawnych : Konigstein Cennik