Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Wakacyjny wyjazd Stara Kopalnia i Dzikowiec

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Wyjazd - Stara Kopalnia w Wałbrzychu i Dzikowiec

Na ostatnią sobotę lipca, tj. 29 lipca 2017 r. - zapraszamy Państwa na wyjazd do Starej Kopalni w Wałbrzychu, na spacer przez Dzikowiec oraz na obiad z własnoręcznie złowionego pstrąga.

Wyjazd rozpoczniemy od zwiedzania Starej Kopalni węgla Kamiennego "Julia", w której wydobycie węgla zakończono w 1996 r. Początkowo w ocalałym zespole obiektów pokopalnianych powstało Muzeum Przemysłu i Techniki. Obecnie dzięki przeprowadzonej gruntownej rewitalizacji obiekt stał się prężnie działającym Centrum Nauki i Sztuki.

Drugim punktem programu będzie spacer - mały trekking przez górę owianą tajemnicą skarbów z II wojny światowej Dzikowiec - 836 m n.p.m. Wyruszymy zielonym szlakiem z Bogószowa Gorce, który doprowadzi nas na wieżę widokową na Dzikowcu, gdzie zrobimy małą przerwę na podziwianie widoków okolicy. Z Dzikowca wyruszymy niebieskim szlakiem przez Wysoką - 806 m n.p.m. i Lesistę Wielką - 854 m n.p.m., z której żółtym szlakiem zejdziemy do Unisława Śląskiego. Zaplanowana trasa ma długość około 11,5 kilometra i można ją określić jako łatwą. Należy jednak liczyć się z podejściem na Dzikowiec. Chętne osoby będą mogły skorzystać z dodatkowej atrakcji i pomocy w postaci wjazdu wyciągiem na Dzikowiec.

Po zejściu do Unisława Śląskiego odbierze nas autokar i przewiezie nas do Łowiska Pstrąga, gdzie będziemy mogli zjeść własnoręcznie złowioną rybę. Oczywiście kto nie będzie chciał jej łowić będzie mógł liczyć na obsługę, która świeżą rybę wyłowi podbierakiem. Drewniana restauracja, w której spędzimy trochę czasu wypełniona jest wieloma przedmiotami z minionych lat, począwszy od starych żelazek, maszyn, przez drewniane kufry po wędki bambusowe i gliniane garnki.

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 6:30 z parkingu pod MOK w Głogowie w sobotę 29 lipca 2017 r. Koszt uczestnictwa w wyjeździe to 60 zł/os plus wstęp do Starej Kopalni 15 zł/os (cena grupowa bez różnicy czy ulgowy, normalny).
Do tego należy wziąć pod uwagę koszt zestawu obiadowego (dla chcących) - ryba, surówki, frytki - w zależności od wielkości złowionej sztuki 25-35 zł. Ewentualny koszt wyciągu dla osób chcących wjechać wyciągiem na Dzikowiec to 7 zł/os dorosła i 5 zł/os młodzież i seniorzy.