Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Festiwal Piwa w Pradze

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Wyjazd na Czeski Festiwal Piwa do Pragi

W sobotę 20 maja 2017 r. zapraszamy Państwa na wyjątkowy wyjazd do Pragi. Na wyjazd, na którym prócz samej Pragi będzie można skosztować wyjątkowego czeskiego piwa, na największej imprezie Piwnej w Czechach.
Czeski Piwny Festiwal śmiało aspiruje do miana Czeskiego Oktoberfestu. Popularny praski festiwal piwa co roku, oferuje tysiące litrów złotego napoju lanego do litrowych kufli, tak zwanych tupláków. W takcie festiwalu spróbować możesz ponad 70 marek czeskiego piwa doskonałej jakości. Piwo zagryzać można smakołykami autorstwa czeskich kucharzy, rzeźników i piekarzy. Atmosferę największej restauracji w Czechach z 10 000 miejsc siedzących podkreśla stylowa obsługa w czeskich strojach ludowych. Całość dodatkowo wzbogacona jest o występy muzyczne. Na uwagę zasługuje również namiot o nazwie "Rozmaitości Piwne", oferujący degustacje mało znanych w Czechach piw zagranicznych.

Festiwal czynny jest od południa do północy. Bardzo zainteresowane tematem osoby będą mogły tam spędzić większość czasu jaki będziemy w Pradze. Pozostałych zachęcamy do zwiedzenia Pragi.

Na początek proponujemy spacer przez Hradczany, Zamek, Katedrę do Mostu Karola, z szybkim omówieniem historii mijanych obiektów. Przejdziemy na drugą stronę rzeki Wełtawy Mostem Karola i dojdziemy pod Zegar Orloj, gdzie zrobimy sobie mała przerwę na kawę, herbatę, zakupy czy coś do zjedzenia. W trakcie przerwy chętne osoby zaprowadzimy pod Muzeum Sex-u, znajdującego się kilkaset metrów od zegara Orloj (czas zwiedzania muzeum około 30 min).

Po przerwie będziemy się już kierować pod Festiwal Piwa. Przy samym festiwalu będziemy mijali bardzo ciekawe Narodowe Muzeum Techniki w Pradze, do którego odwiedzenia szczególnie Państwa zachęcamy.

Postaramy się również spełnić Państwa oczekiwania, i jeśli część z Państwa uzna, że nie chce odwiedzić muzeum, a kilka godzin na Festiwalu Piwa to dla nich za dużo to będzie możliwość pozostania z przewodnikiem by zwiedzać dalej Pragę, natomiast pozostałych zaprowadzimy pod Festiwal i Muzeum Techniki.

Szacowany czas jaki spędzimy na Festiwalu Piwa to 4 godziny dla osób, które nie zwiedzają Muzeum Techniki, oraz 2 godziny dla osób, które będą zwiedzały Muzeum. Dla grupy, która zostanie zwiedzać dalszą część Pragi z przewodnikiem, czas na Festiwal Piwa zostanie ustalony na miejscu z przewodnikiem, zgodnie z oczekiwaniami grupy. Szacujemy ten czas na 1-2 godziny.

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 6:30 z parkingu pod MOK w Głogowie w sobotę 20 maja 2017 r. Koszt uczestnictwa w wyjeździe to 95 zł/os. Do kosztów należy doliczyć ewentualne wstępy Festiwal Piwa 100 CZK, Narodowe Muzeum Techniki 190 CZK bilet normalny lub 90 CZK bilet ulgowy, Muzeum Sex-u 200 CZK przy grupie pow. 8 osób, 250 CZK bilet indywidualny oraz 150 CZK studenci.
Wyjazd w drogę powrotną około godziny 20 - do Głogowa wrócimy już po północy.