Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Dolina Ogrodów i Pałaców

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Dolina Ogrodów i Pałaców plus Ognisko i mały trekking przez Rudawy Janowickie

W sobotę 2 września 2017 r. zapraszamy Państwa na wyjazd w Dolinę Ogrodów i Pałaców. W trakcie wyjazdu, oprócz zwiedzenia najciekawszych pałaców okolicy zrobimy sobie ognisko pod schroniskiem Szwajcarką, a chętne osoby będą mogły udać się na mały trekking na Krzyżną Górę i Sokolik. Czyli dwa szczyty i zarazem punkty widokowe, z których roztaczają się piękne widoki na Karkonosze.

Wyjazd rozpoczniemy od zwiedzania pałaców i ogrodów. Pierwszym punktem będzie Pałac, obecnie Hotel w Wojanowie, w którym wielu widzi podobieństwo z pałacem Walta Disneya. Ten pałac zwiedzimy z zewnątrz przechodząc alejkami otaczającego go parku. Następnie udamy się do zespołu Pałacowo Parkowego w Łomnicy, gdzie zwiedzimy pałac, folwark i oglądniemy film na temat odbudowy pałacu przez obecnych właścicieli. Kolejnym punktem będzie Pałac w Mysłakowicach - pałac Królów Pruskich, w którym obecnie znajduje się szkoła - zwiedzamy z zewnątrz. W planie mamy również zwiedzanie Pałacu Bukowiec, gdzie zwiedzimy wnętrza i oglądniemy 2 filmy na temat Doliny Pałaców i Ogrodów. Ostatnią przygodą z pałacami będzie Pałac w Karpnikach, który obejrzymy z zewnątrz.

Drygą część dnia spędzimy w Rudawach Janowickich przejdziemy pod Przełęcz Karpnicką, z której podejdziemy pod Schronisko Szwajcarka, gdzie zrobimy sobie ognisko. Prowiant oczywiście każdy w swoim zakresie. Chętne osoby będą mogły jeszcze wejść sobie na dwa pobliskie szczyty na Krzyżną Górę i Sokolik.

UWAGA !!! - wyjazd o przedłużonym czasie. Do Głogowa wrócimy po godzinie 23. Za to będziemy mieli wolny czas na zabawę przy ognisku.

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 6:30 z parkingu pod MOK w Głogowie w sobotę 2 września 2017 r. Koszt uczestnictwa w wyjeździe to 60 zł/os plus wstępy do pałaców: w Łomnicy i Bukowcu - po 8 zł/os - łącznie wstępy 16 zł/os.