Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Paczków i Kopalnia Złota - Złoty Stok

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Paczków i Kopalnia Złota w Złotym Stoku

Niezwykle dobrze zachowane mury obronne w Paczkowie, Kopalnia Złota w Złotym Stoku i dla chętnych nieco adrenaliny - to tylko część z tego co będzie można doświadczyć na wyjeździe w sobotę 17 października 2015 r., na który serdecznie Państwa zapraszamy.

Wycieczkę rozpoczniemy od zwiedzania Paczkowa, gdzie główną atrakcją będą niezwykle dobrze zachowane średniowieczne mury obronne zbudowane z kamienia łamanego otaczające miasto równym owalem o długości 1200 m. Dziś można przejść się ścieżką prowadzącą po wierzchu tych murów. Wejdziemy również na jedną z trzech wież obronnych, oraz odwiedzimy Dom Kata, w którym obecnie znajduje się Centrum Informacji Turystycznej Paczkowa wraz z odrestaurowaną Izbą Kata i wystawą "Paczków - historia w przedmiotach". Przejdziemy również z przewodnikiem przez starówkę Paczkowa, gdzie zobaczymy choćby jeden z najsłynniejszych kościołów warownych w Europie Środkowej i książkowy przykład gotyckiej architektury sakralnej - kościół parafialny p.w. św. Jana Ewangelisty.

Na zakończenie zwiedzania Paczkowa odwiedzimy jedno z dwóch w Polsce oraz jako jedyne z zachowanymi w całości urządzeniami do produkcji gazu miejskiego - Muzeum Gazownictwa.

Z Paczkowa udamy się do Kopalni Złota - Złoty Stok - gdzie zwiedzimy z przewodnikiem udostępnione turystom podziemne korytarze, w skład których wchodzi: „Sztolnia Gertruda” - z częścią muzealną, „Chodnik Śmierci”, w którym spotkamy się z Gnomem, oraz „Sztolnie Czarną”, w której zobaczymy jedyny w Polsce podziemny wodospad.

Po wyjściu z kopalni planowany jest czas wolny, który będzie można spędzić bądź na skorzystaniu z wielu dodatkowych atrakcji już na powierzchni przy Kopalni Złota, czy odpocząć i zjeść posiłek w Złotym Stoku. Dla tych, którzy chcieliby poczuć więcej adrenaliny będzie czas by skorzystać z największego w Polsce Parku Linowego - nieopodal kopalni, gdzie można skorzystać np. ze zjazdu ponad kilometrową tyrolką.

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 6:30 w sobotę 17 października 2015 r. z parkingu pod MOK w Głogowie. Koszt uczestnictwa to 80 zł/os. plus wstępy do muzeum gazownictwa i Kopalni Złota łącznie - 23 zł bilet normalny oraz 19 zł bilet ulgowy (dzieci, uczniowie, studenci, emeryci i renciści).