Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Afrykarium, SkyTower i Jarmark Bożonarodzeniowy

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Wyjazd do Arfykarium, Sky Tower i na Jarmark Bożonarodzeniowy do Wrocławia

W najbliższą sobotę 29 listopada 2014r. zapraszamy Państwa na wyjazd do Wrocławia, gdzie zwiedzimy nowo otwarte AFRYKARIUM w ZOO, wjedziemy windą na punkt widokowy na 49 piętrze SkyTower, oraz Jarmark Bożonarodzeniowy na Wrocławskim Rynku.

"Wrocławskie Afrykarium to unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Liczne akwaria, zbiorniki wodne oraz baseny zaprezentują m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki.

Głębiny Kanału Mozambickiego, gdzie występują rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne będzie można podziwiać z podwodnego, akrylowego tunelu o długości około 18 m. Kolejna ekspozycja poświęcona będzie Wybrzeżu Szkieletów w Namibii, gdzie prezentowane będą pingwiny oraz kotiki afrykańskie.

W dżungli otaczającej rzekę Kongo zamieszkają krokodyle i manaty - niezwykłe, roślinożerne ssaki zwane także syrenami." Cytat ze strony internetowej Afrykarium.

Afrykarium mieści się we Wrocławskim ZOO i jeszcze przez jakiś czas kupując bilet do Afrykarium możemy też zwiedzać ZOO, oczywiście skorzystamy z tej możliwości.

SkyTower - to największy budynek w Polsce jego wysokość to 212m - 50 pięter. Ciekawostką może być również fakt, że sięga aż 10 pięter wgłąb ziemi. Punkt widokowy znajduje się na 49 piętrze, na które wjedziemy szybką windą.

Oprócz Afrykarium i SkyTawer odwiedzimy również Rynek Wrocławski, na którym od kilku lat odbywa się już tradycyjnie Jarmark Bożonarodzeniowy. Oczywiście zwiedzimy również okolice rynku Wrocławskiego.

Koszt wyjazdu to 50zł/os do tego trzeba doliczyć wstęp do Afrykarium: 25zł - normalny i 12zł - ulgowy, oraz wjazd na punkt widokowy 14zł - bilet normalny i 7zł ulgowy.

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 7:30 z parkingu pod MOK w Głogowie w sobotę 29 listopada 2014r.