Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Wycieczka po najciekawszych miejscach Wielkopolski

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Wyjazd w Perły Wielkopolski

W sobotę 7 maja 2016 r. zapraszamy Państwa na wyjazd do jednych z ciekawszych miejsc w Wielkopolsce. W trakcie wyjazdu odwiedzimy dobrze znany Zamek i muzeum w Kórniku, przejdziemy z przewodnikiem przez przepiękne o tej porze roku Arboretum - Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk. W programie znajdzie się również Zamek w Gołuchowie oraz Muzeum Leśnictwa. Po drodze do Kórnika pospacerujemy jeszcze po ciekawej miejscowości Osieczna.

Zamek w Kórniku.
Zamek jest nie tylko siedzibą biblioteki rodowej Działyńskich, obecnie Polskiej Akademii Nauk, ale także wspaniałym obiektem architektonicznym, mieszczącym w swych wnętrzach muzeum, które będzie ciekawym punktem programu naszej wycieczki.

Arboretum Kórnickie.
Nieopodal zamku w Kórniku znajduje się ogród dendrologiczny prowadzony przez Instytut Dendrologii Polskiej Akademii Nauk, przez które oprowadzi nas lokalny przewodnik. Początek maja to idealny czas by podziwiać tam kwitnącą roślinność.

Zamek w Gołuchowie.
Zamek w Gołuchowie dumnie zajmuje miejsce wśród najpiękniejszych zamków w całej Polsce. Stanowi on wspaniały przykład francuskiego renesansu i szczyci się niezwykłą historią.

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie.
Jest to olbrzymi Park Dendrologiczny na terenie, którego znajduje się dworek, w budynkach, którego zlokalizowano Muzeum Leśnictwa - w powozowni i owczarni zlokalizowano stałą wystawę "Technika Leśna", w oficynie wystawę "Kulturotwórcza rola lasu" natomiast w budynkach zwanych od nazwiska niegdyś zamieszkującego je młynarza Dybul zwiedzimy wystawę "ochrona lasu". Po muzeum będziemy oprowadzani przez lokalnego przewodnika. Oprócz Muzeum Leśnictwa zobaczymy tu również Pokazową Zagrodę ze Zwierzętami - między innymi z żyjącymi tam żubrami.

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 6:30 z parkingu pod MOK w Głogowie w sobotę 7 maja 2016 r. Koszt uczestnictwa wynosi 65 zł/os plus wstępy do: Zamek w Kórniku, Arboretum, Zamek w Gołuchowie, Muzeum Leśnictwa - łącznie z opłatami za dodatkowych przewodników w obiektach - 40 zł/os bilety normalne i 30 zł/os bilety ulgowe.