Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Ścieżka w Koronach Drzew + Jańskie + Pec

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Ścieżka w Koronach Drzew i Jańskie Łaźnie 2018

Ze względu na duże zainteresowanie wyjazdem postanowiliśmy rozpocząć rezerwację na DODATKOWY TERMIN 19 maja 2018 r. :). Zapraszamy.

W sobotę 19 maja 2018 r. zapraszamy Państwa na wyjazd w Czeskie Karkonosze. Główną atrakcją będzie otwarta w zeszłym roku Ścieżka w Koronach Drzew, czyli drewniana konstrukcja, po której spacerując najpierw chodzi się między drzewami, by ostatecznie wyjść ponad nie i obserwować widoki na okolice. Dodatkowo planujemy wejść jeszcze na dwie wieże widokowe: Złota Vyhlidka i wieża na Czernej Horze. Przejedziemy się wyciągiem gondolowym i pospacerujemy po okolicy.

Dzień rozpoczniemy od spaceru z parkingu pod Koleją Gondolową na Czerną Horę w Jańskich Łaźniach. Spokojnym spacerem podejdziemy pod Ścieżkę w Koronach Drzew, na której spędzimy około 1 godziny. Drewniano-stalowa konstrukcja, po której będziemy spacerować w najwyższym miejscu sięga 45 m nad ziemią.

Pod kolej gondolową wrócimy szlakiem żółtym i następnie zielonym (okrężna droga) po drodze wejdziemy na kolejną wieżę widokową Zlata Vyhlidka i punkt widokowy Hladikowa Vysina. Osoby, które nie będą chciały tyle chodzić będą mogły zejść tym samym szlakiem co weszliśmy pod Ścieżkę w Koronach Drzew.

Następnie wjedziemy Koleją Gondolową na Czerną Horę i rozpoczniemy spacer w kierunku Peca Pod Śnieżką. Będziemy poruszać się bardzo prostym szlakiem, wręcz górską drogą. Niedaleko górnej stacji kolei gondolowej wejdziemy na wieżę widokową na Czernej Horze.

Dochodząc do Peca Pod Śnieżką zrobimy sobie przerwę obiadową w schronisku Kolińska Bouda, po której zejdziemy do Peca, gdzie będzie czekał na nas autokar, którym wrócimy do Głogowa.

Jeśli chodzi o skalę trudność trasy to można ją określić jako bardzo łatwą, a dzięki temu, iż korzystać będziemy z kolejki gondolowej by wjechać na Czerną Horę w wyjeździe, spokojnie mogą brać udział dzieci lub osoby, które nie są przyzwyczajone do górskich spacerów.

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 6:30 z parkingu pod MOK w Głogowie w sobotę 19 maja 2018 r. Koszt uczestnictwa w wyjeździe to: 60 zł/os plus wstępy: Ścieżka w Koronach Drzew - 180 CZK, Wjazd kolejką Gondolową na Czerną Horę - 160 CZK, wieża Widokowa na Czrnej Horze około 20 CZK. Obiad każdy we własnym zakresie.