Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Wyjazd - Od kamienia łupanego do komputera

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Od kamienia łupanego do komputera - czyli - kamieniołomy strzegomskie, Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa, Kompleks Osówka

Tym razem zapraszamy na wycieczkę w ciekawe zakątki Dolnego Śląska. Od kamienia łupanego do komputera. Strzegomskie kamieniołomy, Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej oraz Podziemne Miasto Głuszyca - Kompleks Osówka to tylko ważniejsze atrakcje, które okrasimy zwiedzaniem Strzegomia i ogniskiem na zakończenie wyjazdu.

Podczas niedzielnego wyjazdu zobaczymy działające do dziś ogromne kamieniołomy w okolicy Strzegomia, w których ogromne ciężarówki wyglądają jak małe zabawki. Zatrzymamy się również przy już zalanych kamieniołomach, które aktualnie pełnią funkcję atrakcji dla płetwonurków z całej Polski. W samym Strzegomie wejdziemy na Górę Krzyżową z polecanym w wielu przewodnikach widokiem, oraz zwiedzimy jeden z największych kościołów w Polsce.

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej to zaś prawdziwa perełka wśród muzeów techniki. Zgromadzono tam wiele eksponatów zarówno w postaci lokomotyw jak i np. starych amerykańskich motocykli czy ledwo mieszczącego się w jednym pomieszczeniu komputera Odra. Z muzeum techniki udamy się do Kompleksu Osówka – Tajemniczego Podziemnego Miasta Głuszyce – jednego z największych i najciekawszych podziemnych systemów korytarzy, umocnień i hal na terenie Dolnego Śląska, gdzie Ci odważniejsi będą mogli przepłynąć łodzią i przejść przez wiszący most. Budowę kompleksu rozpoczęto na zlecenie Adolfa Hitlera – według jednej z hipotez miała tam być produkowana tajna broń. Osówka jest najbardziej ukończoną budowlą tego typu w rejonie przez co jest najchętniej odwiedzana przez turystów. Od 2006 roku zdobyła już kilka medali i wyróżnień za najlepszy produkt turystyczny.

Na zakończenie rozpalimy sobie ognisko, nad którym przygotujemy przywiezione ze sobą mięsiwo, każdy sobie, według potrzeby.

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 6:30 w niedzielę 27 kwietnia 2014 z parkingu pod MOK w Głogowie. Koszt uczestnictwa w wyjeździe to 55zł od osoby + wstępy do muzeum techniki i Osówki. W Osówce do wyboru mamy dwie trasy z płynięciem łodzią i przejściem przez wiszący most, oraz nieco krótszą, bez tych dodatkowej atrakcji. W związku z tym różnią się też ceny za wstępy.
Łączny koszt wstępów do Muzeum Techniki i Osówki w wersji tzw. ekstremalnej to koszt 31zł ulgowy i 34zł normalny, a w wersji bez łodzi i wiszącego mostu 23zł ulgowy i 28zł normalny.