Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Wyjazd do Szprotawy, Żagania i Żar

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Wycieczka do Szprotawy i Żagania 2016

Tym razem zapraszamy Państwa na wyjazd, którego celem będą często odwiedzane przez nas jedynie przejazdem Szprotawa, Żagań. Bywa czasem tak, że o wielu ciekawych miejscach po prostu nie wiemy, lub zapominamy, albo są one za blisko by wydawały się dla nas atrakcyjne. Szprotawa oraz Żagań są tego idealnym przykładem. Dodatkową atrakcją będą odbywające się tego dnia dni Żagania, czyli Jarmark Św. Michała.

Kto z nas słyszał o Zespole Poaugustyńskim w Żaganiu z biblioteką z jednym z nielicznych na całym świecie "sklepień szeptanych", którego nie powstydziłyby się takie aglomeracje jak Kraków czy Wrocław; o bibliotece, która stała się scenerią do reklamy Alior Banku, o Pałacu Książęcym w Żaganiu, o niedźwiedziu Wojtku co pociski nosił? .., a to jeszcze nie wszystko. W trakcie wyjazdu zobaczymy również takie miejsca jak Muzeum Obozów Jenieckich - gdzie działy się wydarzenia, na których podstawie powstał amerykański film wojenny "Wielka Ucieczka", czy Muzeum Pogranicza Polsko-Łużyckiego.

W trakcie wyjazdu chcielibyśmy odwiedzić takie miejsca jak:

Szprotawa:
rynek z dwuwieżowym ratuszem, romański kościół p.w. św. Andrzeja, gdzie spotkał się Bolesław Chrobry z cesarzem Ottonem III.

Żagań:
Pałac Książęcy, Zespół Poaugustyński z biblioteką, Muzeum Obozów Jenieckich, rynek, zabytkowe czołgi, pomnik Misia Wojtka.

Jak starczy nam czasu odwiedzimy Pałac w Wiechlicach będący obecnie Hotelem.

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 6:30 w niedzielę 11 września 2016 r. z parkingu pod MOK w Głogowie. Koszt uczestnictwa to 50zł/os plus opłata za wstępy do obiektów, niestety mimo dni Żagania za część wstępów przyjdzie nam zapłacić (Zespół Poaugustyński, Pałac Książęcy, Muzeum Obozów Jenieckich) łącznie około 17 zł bilety normalne oraz 15 zł ulgowe.