Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie 2023

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie

Zapraszamy do rezerwacji miejsc w dodatkowym terminie 16 grudnia 2023 r.

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Dreźnie to tradycja trwająca w Dreźnie już od ponad 5 wieków. Jest to najstarszy Jarmark Bożonarodzeniowy na terenie Niemec. Na kilka tygodni przed wigilią centrum Drezna zamienia się w jedno wielkie Bożonarodzeniowe Miasteczko. My zapraszamy Państwa do odwiedzenia tego wspaniałego miejsca w pierwszą sobotę grudnia, kiedy mamy nadzieję będą Państwo mogli wprowadzić się w świąteczny klimat.

W trakcie wyjazdu będziemy również zwiedzać samo Drezno, które obecny wygląd i sławę zawdzięcza głównie Augustowi II Mocnemu. Zobaczymy takie miejsca jak: Katedra Świętej Trójcy, Kościół NMP, tarasy Bruhla, synagogę, ratusz i oczywiście przepiękny i zaliczany do najbardziej znaczących budowli późnego baroku w Europie zespół architektoniczny Zwinger, w którego wnętrzach znajduje się galerią starych mistrzów, muzeum porcelany oraz muzeum astronomii i matematyki.

Wyjazd rozpoczniemy od zwiedzenia najważniejszych zabytków Drezna gdzie w pigułce przedstawimy Państwu historię okolicznych zabytków. Następnie damy Państwu czas wolny na głównym placu, gdzie odbywał się będzie Jarmark Bożonarodzeniowy. Chętne osoby będą mogły kosztem wolnego czasu i za dodatkową opłatą (bilety wstępu) zwiedzić np. galerie starych mistrzów Zwinger wraz z muzeum porcelany, muzeum astronomii i matematyki lub Muzea w Zamku Drezdeńskim w tym Muzeum Złotnictwa czy Komnaty Tureckie. Miłośnikom motoryzacji możemy pokazać, gdzie znajduje się w pobliżu ciekawe Muzeum Transportu. Koszty wstępu do muzeów kształtują się między 14 a 24 EURO w zależności od Muzeum i wybranej opcji.

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 6:30 w sobotę 16 grudnia 2023 r. z parkingu pod MOK w Głogowie. Koszt uczestnictwa w wyjeździe wynosi 150 zł/os plus ewentualne wstępy do wybranego muzeum. W drogę powrotną wyruszymy około godziny 17:30. W Głogowie będziemy około godziny 21.