Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie 2018

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie 2018

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Dreźnie to tradycja trwająca w Dreźnie już od ponad 5 wieków. Jest to najstarszy Jarmark Bożonarodzeniowy na terenie Niemec. Na kilka tygodni przed wigilią centrum Drezna zamienia się w jedno wielkie Bożonarodzeniowe Miasteczko. My zapraszamy Państwa do odwiedzenia tego wspaniałego miejsca w największą i najważniejszą imprezę Drezdeńskich Jarmarków na Święto Placka Struclowego, które w tym roku wypada w sobotę 8 grudnia 2018 r. Będziemy mogli uczestniczyć w paradzie wielkiego placka struclowego ciągniętego przez kilka koni, w otoczeniu ludzi jakby żywcem wyjętych z dawnej epoki. Parada dojedzie na główny plac Jarmarku, gdzie będzie można za drobną opłatą skosztować strucla, a zebrane środki zostaną przeznaczone na cele charytatywne. Osoby, które będą chciały pomóc szczęściu w nadchodzącym roku, będą mogły zostać pobrudzone przez kominiarzy, których nie brakuje podczas tego święta.

Parada Placka Struclowego jest najważniejszym wydarzeniem Drezdeńskich Jarmarków. Uroczystości zaczynają się już o godzinie 10, a między 10:30 a 11:00 wielki Placek Struclowy wyruszy w drogę na główny Jarmark w Dreźnie. Jak w latach poprzednich zrobimy wszystko co w naszej mocy aby zdążyli Państwo na tą atrakcje.

W trakcie wyjazdu będziemy również zwiedzać samo Drezno, które obecny wygląd i sławę zawdzięcza głównie Augustowi II Mocnemu. Zobaczymy takie miejsca jak: Katedra Świętej Trójcy, Kościół NMP, tarasy Bruhla, synagogę, ratusz i oczywiście przepiękny i zaliczany do najbardziej znaczących budowli późnego baroku w Europie zespół architektoniczny Zwinger, w którego wnętrzach znajduje się galerią starych mistrzów, muzeum porcelany oraz muzeum astronomii i matematyki.

Wyjazd rozpoczniemy od zwiedzenia najważniejszych zabytków Drezna następnie damy Państwu czas wolny na głównym placu, gdzie odbywał się będzie Jarmark Bożonarodzeniowy. Chętne osoby będą mogły kosztem wolnego czasu i za dodatkową opłatą (bilety wstępu) zwiedzić np. galerie starych mistrzów Zwinger wraz z muzeum porcelany, muzeum astronomii i matematyki lub Muzea w Zamku Drezdeńskim w tym Muzeum Złotnictwa czy Komnaty Tureckie. Miłośnikom motoryzacji możemy pokazać, gdzie znajduje się w pobliżu ciekawe Muzeum Transportu. Koszty wstępu do muzeów kształtują się między 7 a 15 EURO w zależności od Muzeum. Koneserzy Muzeów będą mogli sobie kupić bilet łączny na prawie wszystkie muzea w okolicy (prócz motoryzacji) w cenie 19 EURO.

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 6:15 w sobotę 8 grudnia 2018 r. z parkingu pod MOK w Głogowie. Koszt uczestnictwa w wyjeździe wynosi 85 zł/os plus ewentualne wstępy do wybranego muzeum. W drogę powrotną wyruszymy około godziny 17:30 W Głogowie będziemy około godziny 21.