Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Jarmark Bożonarodzeniowy w Berlinie

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Jarmark Bożonarodzeniowy w Berlinie 2017

W sobotę 2 grudnia 2017 r. zapraszamy Państwa do zwiedzenia największych w Niemczech Świątecznych Jarmarków w Berlinie. Będzie to wycieczka nie tylko po jarmarkach, ale i po najważniejszych zabytkach Stolicy Niemiec. Przed świętami na każdym placu starego i po części nowego miasta rozstawiają się Bożonarodzeniowe Stragany.

Podczas tego wyjazdu będziemy podziwiać między innymi Jarmark Bożonarodzeniowy Podstamer Platz, gdzie co roku rozstawiany jest sztuczny stok, na którym za drobną opłatą można zjechać w pompowanym kole. Rozstawione świąteczne ozdoby przygotowane przez Sony Center mające swoją siedzibę w jednym z biurowców robią wrażenie na każdym zwiedzającym. Na głównej ulicy Berlina prowadzącej wprost na Bramę Brandenburską każde z rosnących przy niej drzew będzie przyozdobione świątecznymi światełkami. Ponadto w całym Berlinie na turystów czeka ponad 60 jarmarków, z których te największe na pewno odwiedzimy. Na Jarmarku przy wieży telewizyjnej będzie można również pojeździć na łyżwach na torze lodowym wkoło mieszczącej się tam zabytkowej Fontanny Neptuna. Oczywiście oprócz samych jarmarków zwiedzimy główne zabytki Berlina.

Podczas wyjazdu spróbujemy wygospodarować czas, aby podjechać pod Pałac Szarlotenburg, gdzie również będzie można spędzić chwile na Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Na każdym Jarmarku damy Państwu czas wolny. Będzie można skosztować tradycyjnej niemieckiej kiełbasy, zakupić świąteczne pamiątki, a nawet skorzystać z promocji w pobliskich galeriach handlowych.

Z uwagi na to, iż Jarmarki Bożonarodzeniowe uzyskują swój prawdziwy klimat dopiero po zmroku wyjazd zaplanowany jest na godzinę 9:00 - 2 grudnia 2017 r. z parkingu pod MOK w Głogowie. Koszt uczestnictwa w wyjeździe to 85 zł/os. Generalnie jarmarki w Berlinie są bezpłatne, choć być może zdecydujemy się na wejście na jeden z płatnych, którego koszt to 2-3 Euro za osobę.