Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Jarmark Bożonarodzeniowy w Poczdamie

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Jarmark Bożonarodzeniowy w Poczdamie 2016

W sobotę 17 grudnia 2016 r. zapraszamy Państwa na świąteczny wyjazd na Jarmark Bożonarodzeniowy połączony ze zwiedzaniem Poczdamu. Tradycja Jarmarków Bożonarodzeniowych w Niemczech sięga już 5 wieków i niemal w każdym mieście możemy rozkoszować się klimatem Świąt Bożego Narodzenia na Jarmarkach Bożonarodzeniowych. Szczególnie duże miasta w okresie przedświątecznym starają się zrobić wszystko, by przyciągnąć do siebie turystów z niemal całego świata - nie inaczej jest w Poczdamie.

W trakcie wyjazdu odwiedzimy dwa Jarmarki Bożonarodzeniowe:

"Niebieski Blask Światełek" (Blauer Lichterglanz in der Potsdamer Innenstadt) w samym centrum Poczdamu na ul. Brandenburgen, która na czas adwentu jest wyłączana z ruchu i wypełniona stoiskami. Jest to największy jarmark Bożonarodzeniowy w całej Brandenburgii. Na jednym z licznych stoisk rok temu wystawiał się producent bombek z Lauscha (miejscowości gdzie wynaleziono bombkę słynącej z oryginalnych produktów). Mamy nadzieje, że i w tym roku będzie wystawiał swoje produkty. Na tym jarmarku znajduje się również lodowisko, czy scena, na której odbywają się występy dla dzieci.

"Romantyczna Świąteczna Wioska" w Posiadłości Koronnej Bornstedt niedaleko pałacu Sanssouci (Romantisches Weihnachtsdorf auf dem Krongut Bornstedt bei Sanssouci). Bornstedt był wzorcowym gospodarstwem na królewskich włościach. Dziś oprócz Jarmarku Bożonarodzeniowego można tu odwiedzić piekarnię, browar, winną piwnice czy sklep z lokalnymi produktami z Brandenburgii. Jeśli dopisze nam szczęści będziemy mięli okazję podziwiać występy lokalnych chórów czy orkiestry dętej.

Oprócz Jarmarku Bożonarodzeniowego w trakcie wyjazdu zwiedzimy z przewodnikiem świetnie zachowany zespół pałacowy - Park i Pałac Sanssouci wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Poza Pałacem Sanssouci zaplanowaliśmy zwiedzanie:
- Kościoła Świętego Mikołaja,
- Parlamentu,
- Dzielnicy Holenderskiej

Wyjazd zaplanowaliśmy na nieco późniejszą porę, bo na godzinę 8:00 - 17 grudnia 2016 r. tak, aby spędzić więcej czasu na jarmarku już po zmroku. Do Głogowa wrócimy około godziny 23. Wyjazd z parkingu pod MOK w Głogowie. Koszt uczestnictwa to 85 zł/os.
W trakcie wyjazdu nie planujemy zwiedzania miejsc objętych płatnym wejściem. Może się jednak zdarzyć w przypadku dużej ilości zwiedzających, że za wstęp ma Jarmark w Romantycznej Świątecznej Wiosce Bornstedt organizatorzy wprowadzą opłatę w wysokości 2 EURO za osobę.