Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie 2021

UWAGA !!! - w piątek 19 grudnia 2021r. rząd Saksonii odwołał na swoim terenie wszystkie Jarmarki Bożonarodzeniowe. Z tego powodu i my zmuszeni jesteśmy odwołać nasz wyjazd. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli zorganizować dla Państwa ten wyjazd ponownie. Oczywiście wpłaty jakie Państwo dokonali zostaną Państwu niezwłocznie zwrócone w całości.

Link do oficjalnej informacji o odwołaniu Jarmarków

Z turystycznym pozdrowieniem Zwiedzak.


Jarmarki Bożonarodzeniowe w Dreźnie to tradycja trwająca w Dreźnie już od ponad 5 wieków. Jest to najstarszy Jarmark Bożonarodzeniowy na terenie Niemec. Na kilka tygodni przed wigilią centrum Drezna zamienia się w jedno wielkie Bożonarodzeniowe Miasteczko. My zapraszamy Państwa do odwiedzenia tego wspaniałego miejsca w największą i najważniejszą imprezę Drezdeńskich Jarmarków na Święto Placka Struclowego, które w tym roku wypada w sobotę 4 grudnia 2021 r. Od wielu lat tradycją tego dnia jest parada wielkiego placka struclowego ciągniętego przez kilka koni, w otoczeniu ludzi jakby żywcem wyjętych z dawnej epoki.

Parada Placka Struclowego jest najważniejszym wydarzeniem Drezdeńskich Jarmarków. Uroczystości zaczynają się już o godzinie 10, a między 10:30 a 11:00 wielki Placek Struclowy wyruszy w drogę na główny Jarmark w Dreźnie. Tak było dotychczas. Jak będzie to zorganizowane w dobie pandemii jeszcze nie wiemy. Będziemy to bacznie obserwować. Obecnie dostępne jest jedynie oświadczenie władz Drezna o nieplanowaniu odwołania święta - oświadczenie

W trakcie wyjazdu będziemy również zwiedzać samo Drezno, które obecny wygląd i sławę zawdzięcza głównie Augustowi II Mocnemu. Zobaczymy takie miejsca jak: Katedra Świętej Trójcy, Kościół NMP, tarasy Bruhla, synagogę, ratusz i oczywiście przepiękny i zaliczany do najbardziej znaczących budowli późnego baroku w Europie zespół architektoniczny Zwinger, w którego wnętrzach znajduje się galerią starych mistrzów, muzeum porcelany oraz muzeum astronomii i matematyki.

Wyjazd rozpoczniemy od zwiedzenia najważniejszych zabytków Drezna następnie damy Państwu czas wolny na głównym placu, gdzie odbywał się będzie Jarmark Bożonarodzeniowy. Chętne osoby będą mogły kosztem wolnego czasu i za dodatkową opłatą (bilety wstępu) zwiedzić np. galerie starych mistrzów Zwinger wraz z muzeum porcelany, muzeum astronomii i matematyki lub Muzea w Zamku Drezdeńskim w tym Muzeum Złotnictwa czy Komnaty Tureckie. Miłośnikom motoryzacji możemy pokazać, gdzie znajduje się w pobliżu ciekawe Muzeum Transportu. Koszty wstępu do muzeów kształtują się między 7 a 20 EURO w zależności od Muzeum.

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 6:15 w sobotę 4 grudnia 2021 r. z parkingu pod MOK w Głogowie. Koszt uczestnictwa w wyjeździe wynosi 110 zł/os plus ewentualne wstępy do wybranego muzeum. W drogę powrotną wyruszymy około godziny 17:30. W Głogowie będziemy około godziny 21.

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną prosimy o świadome podejmowanie decyzji uczestnictwa w wyjeździe - szczególnie przez osoby niezaszczepione. Zgodnie z aktualnymi przepisami powrót do Polski osoby niezaszczepionej oficjalnie skutkuje kwarantanną domową. Aktualne zasady powrotu do kraju www.gov.pl