Głogów - działaność Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Zwiedzak

Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze

  • Poleć:
  • Poleć
  • Google Bookmarks
  • Facebook
  • Blip
  • Gadu-Gadu Live
  • MySpace
  • Śledzik
Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze 2022

Czy to możliwe, aby najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe na Świecie odbywały się tak blisko nas? Kto jeszcze nie był może się przekonać. Wiemy tyle, że czytelnicy amerykańskiego dziennika USA Today w obszernej ankiecie wybrali właśnie Praskie Jarmarki Bożonarodzeniowe jako najpiękniejsze jarmarki na świecie. Zapraszamy więc Państwa w sobotę 10 grudnia 2022 r. na wycieczkę do Pragi, na której nie tylko zwiedzimy jej najważniejsze miejsca z przewodnikiem, ale również zanurzymy się w wyjątkowym klimacie Świąt Bożego Narodzenia.

O praskich zabytkach można pisać wiele. Wielu z nas słyszało lub nawet odwiedziło takie miejsca jak Hradczany, Katedrę Świętych Wita, Wacława i Wojciecha, czy przespacerowało się Mostem Karola. Oczywiście i na tym wyjeździe postaramy się te wszystkie perełki odwiedzić z przewodnikiem, który o jednej z piękniejszych w Europie Starówce wpisanej na Światową Listę UNESCO, nieco nam opowie. Tego dnia jednak skupimy się na odnalezieniu Ducha Świąt Bożego Narodzenia.

Pozwolimy sobie użyć tu cytatu ze strony internetowej czechturism.com, który we wspaniały sposób oddaje to, co możemy znaleźć w Pradze w tym okresie:

" Praskie Jarmarki Bożonarodzeniowe oczarowują wystrojem i otoczeniem. Najważniejsza jest jednak prawdziwa świąteczna atmosfera przesycona zapachem cynamonu i goździków. Doskonałe grzane wino, pachnący kurtoszkołacz, gorący miód pitny czy soczystą szynkę można przed świętami zdobyć w wielu miejscach w całej Pradze. Na przykład na Placu Wacława u podnóża Muzeum Narodowego, na największym średniowiecznym placu w Europie – Placu Karola lub w pobliżu secesyjnej perły, którą jest Miejski Dom Reprezentacyjny na Placu Republiki.

Największy i najbardziej popularny jarmark odbywa się na Rynku Staromiejskim, co czyni to miejsce centrum przedświątecznej rozrywki. Co roku na rynku stawia się wielką choinkę przywiezioną z jednego z zakątków Republiki Czeskiej i zawsze podziwiają ją tysiące odwiedzających. Miejscowi i turyści spacerują z grzanym winem w ręku pomiędzy dziesiątkami straganów z tradycyjnymi czeskimi produktami, ręcznie wykonanymi ozdobami czy smakołykami wszelkiego rodzaju – od prażonych orzechów w cukrze po wyśmienite wędliny. Podziwiać tu można pokazy tradycyjnego rzemiosła, na przykład kucie mieczy, lub przy dźwięku kolęd brać udział w różnorodnych imprezach towarzyszących.

Na rynku staromiejskim, podobnie jak w innych częściach Pragi, możesz po prostu zanurzyć się w atmosferze Bożego Narodzenia. Łatwo się tu rozmarzyć, aby święta trwały cały rok. "

Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 6:30 w sobotę 10 grudnia 2022 r. z parkingu pod MOK w Głogowie. Koszt uczestnictwa to 155 zł/os. Cena obejmuje przejazd w obie strony, oraz opiekę przewodnika. Do Głogowa wrócimy nieco później niż zazwyczaj, bo około godziny 23:00.